301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 14:08
 
TSO’NUN DESTEĞİ İLE ÖĞRENİM GÖRECEKLER
Gündem Haberi


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında proje okulu seçilen Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu ( PYK ) Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nda toplandı. Toplantı Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir’in başkanlığında, PYK üyeleri Halil Vecdi Ilgın, Ömer Faruk Yıldız, Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya, Zonguldak Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Eryiğit ve Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Yıldız’ın katılımları ile gerçekleşti.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, bilindiği üzere Ülkemizde, özel sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için okullarda eğitimi verilen meslek alanlarında öğrenci ve öğretmenlerin sosyal ve zihinsel becerilerinin geliştirilmesi, mesleki bilgi, beceri ve yabancı dil yeterliliklerinin arttırılması amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ( MTEGM ) , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ( TOBB ETÜ ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İlimizde protokol kapsamına ‘’ Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘’ alınarak, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile ilişkilendirildi. Protokolün uygulanmasında görev yapmak üzere 3’ü Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerinden, 2’si Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden oluşan 5 kişilik bir Protokol Yürütme Kurulu ( PYK ) oluşturuldu.

Geçen süre zarfında, Protokol Yürütme Kurulu, okulun mevcut fiziki durumu, mesleki eğitim yapılan alanlar, derslikler, atölyeler, laboratuvarlar, okulda öğrenim gören öğrenciler; öğretmen ve idari çalışanlar hakkında bilgi almış, okulun ihtiyaçlarını tespit etmiştir. Sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, TOBB Üst Yönetimi ve TOBB ETÜ Rektörlüğü ziyaret edilerek fikir alış verişinde bulunulmuştur.

"Okulumuzun fiziki durumunun iyileştirilmesi, mesleki eğitim yapılan alanların, dersliklerin, atölyelerin, laboratuvarların modernize edilmesi ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Projelerimizi peyderpey hayata geçirerek, Okulumuzu öğrencilerimiz için daha cazip hale getireceğiz. 2019-2020 eğitim öğretim yılında Okulumuzda en başarılı üç öğrencimize burs vererek kendilerini destekledik."diye konuşuldu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TSO’NUN, DESTEĞİ, İLE, ÖĞRENİM, GÖRECEKLER,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 26.07.2021
Bugün
19° - 28°
Salı
20° - 29°
Çarşamba
20° - 29°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı