301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
KOZLU SAHİL PROJESİ İHALE EDİLDİ
Zonguldak’ın Kozlu Beldesi’nde yaklaşık 100 bin dolarlık yatırımı öngören Sahil Projesi, ikinci kez ihale çıkıldı. Tek firmanın katıldığı ihale aylık 52 bin TL kira bedeli ile Demir Madencilik firmasına kaldı.
Ekonomi Haberi


Zonguldak-Kozlu Sahili’ndeki Polis Evi'nden Öküşne koyuna kadar bulunan yaklaşık 400 bin metrekarelik alanı kaplayan sahil projesinin ihalesi, Kozlu Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirdi. Yapılan duyuruların ardından gerçekleşen ihaleye Demir Madencilik firması katıldı. Basına açık şekilde gerçekleştirilen ihalede, Demir Madencilik firması yetkililerinden Harun Demir, gazetecilerin önünde teklif zarfını İhale Komisyonu Başkanı ve Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’a teslim etti. Teklif metni açılmadan önce basına açıklama yapan Başkan Bektaş, “Kozlu Sahili, Bartın il sınırından, Bolu il sınırına kadarki alanda, en düz, en uzun sahil şeridi olan Kozlu Sahili’nin bundan önce de ihalesini yapmıştık. O zaman da demir madencilik girmişti. Ama ihaleyi kazanamamıştı. İhaleyi kazanan firma, sözleşme koşullarını yerine getiremediği için ihale iptal edilmişti. O’nun için tekrar ihaleye çıktık. Bu Zonguldak’ın, insanlarının kaderini değiştirebilecek bir ihale bu. Zonguldak’a dışarıdan insanların getirilebileceği bir ihale bu. Günlerce, hem televizyonlarda, hem gazetelerde yayınlar yapıldı. İlanlar verildi. Günlerdir bu sahil projesi anlatılıyor. Projemizi herkese dağıttık, sunduk. Çok eleştirilmesine rağmen, yine Zonguldaklı işadamı, Zonguldak’a sahip çıkıyor. İhaleye katıldığı için bu firma sahibine ve yetkililerine teşekkür ediyorum. İhalenin sonucu ne olursa olsun, hayırlı olsun. Alan firma, milyonlarca dolar yatırım yapacak.Yaptıkları iş yerlerini 10 yıl boyunca işletecekler” dedi.
“12 AY İÇİNDE TAMAMLANACAK”
İhale yasası gereği basın mensupları dışarı çıkartılarak, teklif zarfı açıldı. Gerekli evraklarının kontrollerinin de yapılmasının ardından tekrar basın mensuplarına bilgi veren Bektaş, ihalenin aylık 52 bin TL ile tek teklifi veren Demir Madencilik Grubu’na kaldığını ifade etti. Firmanın gerekli tüm evraklarının tamam olduğunu belirten Başkan Bektaş, eleştirilere ise şöyle cevap verdi;
“Allah hayırlı etsin. Zonguldak’ın gelişimi ve değişimi açısından, turizmi açısından, Zonguldak’ın kaderini değiştirebilecek hafta sonlarında Zonguldak dışından 5-10 bin insanı çekebilecek, bir projenin ihalesi gerçekleştirildi. Bir sene içerisinde projemiz tamamlanacaktır. Havuz, aquapark , lunapar, diğer, eğlence merkezleri ve ticari alanlar, 12 ay içerisinde sözleşme gereği bitirilecektir. Bu ihale, son dönemlerdeki Zonguldak’ta yapılan en önemli ihalelerden biridir. Bazılarının dediği gibi, asla birilerine karşı yapılan ihale değildir. Bir çok yatırımcı firmayı da davet ettik. İsterse ABD’ den gelsin. Eleştirilir ama Demir Madencilik, bugüne kadar tüm yatırımlarını Zonguldak’a yapmışlardır. Bugünkü ihale ile bunu bir kez daha gösterdiler.”
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 26.07.2021
Bugün
19° - 28°
Salı
20° - 29°
Çarşamba
20° - 29°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı