301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:04
 
ZONGULDAK'TA BİR İLK "KODLAZON FESTİVALİ"
Gündem Haberi


Zonguldak bünyesinde ilk kez Kodlazon Festivali Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş himayesinde 22 Mayıs Çarşamba günü 10.00-17.00 saatleri arasında Valilik binası önünde gerçekleştirilecek.

Bu proje ile Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Ortaokullarda öğrenim gören 5. 6. Sınıf öğrencilerinin (4 bin 100 öğrenci) kodlama ve yazılım geliştirmesine farkındalıkları artırılacak.

Projenin amaçları arasında öğrencilerin 21'nci yüzyılın temel becerileri olan yaratıcılık, eleştirel düşünme, iletiş ve işbirliği gibi etrafında birleşmesini sağlamak, dezavantajlı bölgeleri destekleyerek mevcut durumu iyi okullar arasındaki fırsat eşitliğini sağlamak, teknolojiyi bir araç olarak kullanabilen, üreten bireylerin gelişmesini desteklemek ve girişimci bireylerin önünü açmak,  öğrencilerin kod yazma becerilerini geliştirmek, avantajlı ve dezavantajlı bölgelerde yaşayan öğrencilerin aynı fırsat noktasında birleştirilmesini sağlamak, oyun adı ve karakterlerinde Türkçe kullanılmasını teşvik etmek,  yerli ve milli dijital oyun yazılımını teşvik etmek,  kodlayamaya ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyen öğrencileri, yarışmaya destek olan kuruluşların keşfetmesini sağlamak,  öğrencilerin teknoloji, oyun ve sosyal medya bağımlılığından kurtularak yazılım üretmelerini sağlamak, il genelindeki ortaokul öğrencileri arasında kodlama alanında farkındalık oluşturmak,  dünyada sürekli büyüyen yazılım ve oyun pazarından ülkemizin pay almasına katkı sağlamak gibi maddeler yer alıyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ZONGULDAK'TA, BİR, İLK, "KODLAZON, FESTİVALİ", ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Çok Bulutlu
Güncelleme: 21.09.2019
Bugün
14° - 26°
Pazar
12° - 18°
Pazartesi
- 19°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı