301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 11:51
 
“UMUDU VE SEVİNCİ BİR KEZ DAHA ÇOĞALTTILAR”
Gündem Haberi


Çaycuma'da 15'incisi yapılan uçurtma şenliğine katılan Şair-Yazar Gülsüm Cengiz uçurtma şenliğini yazdı. Sosyal medya hesabında yazdığı yazısında, "Şenliği düşünen, 15 yıldır ara vermeden düzenleyen, emek veren eğitimci dostlar, destekleyen kişi ve kurumlar bir araya gelerek umudu ve sevinci bir kez daha çoğalttılar.” diyen Gülsüm Cengiz şunları yazdı:

“Uçurtmalar bana, hep özgürlük duygusu ve yaşama sevinci duyumsatır. O yüzden çocuklara yönelik yapıtlarımda uçurtma temasını işlemeyi seviyorum. İpini Kopartan Uçurtma, Uçurtmanın Kuyruğundaki Düşler, Gökyüzündeki Sevinç, Masalcı Uçurtma...

26 Mayıs Pazar günü, Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliğinin düzenlediği 15. Uçurtma Şenliği'ndeydim. Çocuk, yetişkin, özellikle bilinçli eğitimci dostların kitaplara gösterdiği yoğun ilginin, gökyüzünde özgürce uçan rengarenk uçurtmaların sevinciydi yüzüme yansıyan. Çevre il ve ilçelerden gelen eskiden ve yeni tanıdığım dostların yanı sıra, Ankara'dan gelen KESK MYK'sından Elif Çuhadar'la, ne zamandır görmediğim müzisyen ve tiyatrocu Fahri Bozbaş arkadaşlarımla buluşmak ise bir başka güzellikti. Ev sahibi ve konuk belediye başkanlarının şenliğe katılıp coşkuyu paylaşması da sevindiriciydi. Sembolik bir yarışma da yapıldı şenlikte ve ödül alanlara da almayanlara da madalyalar ve kitaplar dağıtıldı.

Bana göre yarışmanın kazananı, ipi Deniz adlı çocuğun elinde bulunan ve en yükseğe çıkan Eğitim Sen uçurtmasıydı. Hem çocuklar hem Eğitim Sen kazandı bu şenlikte. Şenliği düşünen, 15 yıldır ara vermeden düzenleyen, emek veren eğitimci dostlar, destekleyen kişi ve kurumlar bir araya gelerek umudu ve sevinci bir kez daha çoğalttılar. Uçurtmalar göklerde özgürce uçsun, çocuklar mutlulukla sere serpe büyüsün diye yola çıkıp emek veren Eğitim-Sen'deki dostlara teşekkürüm sonsuzdur. 650'yi aşkın çocuğun katıldığı şenlikten görüntüleri sizlerle paylaşırken daha nice güzellikte buluşmamızı diliyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “UMUDU, VE, SEVİNCİ, BİR, KEZ, DAHA, ÇOĞALTTILAR”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Çok Bulutlu
Güncelleme: 30.05.2020
Bugün
12° - 19°
Pazar
13° - 21°
Pazartesi
15° - 19°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı