301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 12:27
 
TSO YÖNETİCİLERİ ÇAYCUMA'DA İFTAR PROGRAMINA KATILDI
Gündem Haberi


Batı Karadeniz Bölgesi’nin Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yöneticileri Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odasın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programı ile bir araya geldi.

Çaycuma Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen iftarda Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük illerinde faaliyet gösteren Ticaret ve Sanayi Odalarının Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları ile Genel Sekreterleri bir araya geldiler.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın da katıldığını İftarda Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu ev sahibi olarak bir konuşma yaparak Endüstri bölgesi, havalimanı, Çaycuma’da gerçekleştirilecek fuarlar, Çaycuma Meslek Yüksek Okulu, Organize Sanayi Bölgesi, Tarıma Dayalı İhtisas OSB konularında misafirlerine bilgiler verdi.

Zekai Kamitoğlu konuşmasında Ramazan ayının tüm İslam âlemine kardeşlik, barış ve birlik beraberlik getirmesini dileyerek özetle şunları söyledi: “1990’lı yıllara kadar göç alan bölgemiz, ondan sonra göç vermeye başladı. 27 bin merkez nüfusu 64 bin de belde ve köylerde yaşayan insanımız var. Beldelerimizden bir tanesi Filyos’ta bir antik kentimiz ve devam eden liman inşaatımız var. 25 bin milyon ton kapasiteli Türkiye’nin üç büyük limanından bir tanesinin projesi yapılıyor. Hemen arkasında endüstri bölge kamulaştırılması yapıldı. Tosyalı Holding buraya çelik üzerinde yatırım yapma kararı aldı. Yıllardan beri aktif olamayan bir hava limanız vardı. Nihayet iki hafta önce iç hat seferlerimiz başladı. Bu havalimanının aktif hale gelmesi bizleri son derece heyecanlandırmıştır. Odamız tarafından Çaycuma Meslek Yüksek Okulunda bir kantin yapılmaktadır. İnşallah 9’ncu ayda inşaatını bitirip açılışını yapacağız. Artık fuarlar şehri olmaya başladık. Yapı Mobilya- Dekorasyon ile Tarım ve Hayvancılık Fuarlarımız devam ediyor. Fuarları her sene büyüyerek devam ettirmek istiyoruz. Odamızın ortak olduğu Tarıma Dayalı İhtisas OSB projemiz var. Zonguldak TSO Başkanlığımızın da çabaları ile buranın tapusunu devir aldık. Bölgemizi sanayi, tarım ve turizm potansiyeli olan aynı zamanda lojistik bir üst olabilecek bir bölge olarak görüyorum.”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da komşu illerden iftara katılan konuklara teşekkür ederek; “Ticaret ve sanayi toplumun kalkınma ve gelişmesinde birinci sırada olan ve politikayı da, sosyolojiyi de şekillendirecek olan motor gücü olarak görüyorum. Dünya sınırlı kaynaklarla dolu. Her şey bol bol değil. Bilindiği üzere bu memleket bize miras değil. Gelecek kuşaklar için bir emanet. Ben Çaycuma doğumlu bir mühendis olarak bölgemizin geleceğini buradaki bir çok arkadaşımdan farklı görüyorum. Muhteşem bir coğrafyadayız. Her şeyimiz var. Orman, deniz akarsu ile ulaşım anlamında birçok donanımımız var. Ülkemizin içinde geçtiği bu koşullarda bölgemizde yapılacak faaliyetleri ince eleyip sık dokumamız lazım. Milyonlarca yıldır akan bu Filyos Nehri’nin etrafındaki büyümeyi, gelişmeyi çok titiz değerlendirmek gerekiyor. Bizler bölgemizin kaderine hitap eden insanlar olarak mutlaka bir dayanışma içinde olmamız lazım. Bu iftar da bunun örneği. Bu birlikteliğin artarak sürmesini diliyorum” dedi.

Batı Karadeniz Bölge Odalarının bir araya geldiği programda Oda yöneticileri bölge sorunlarını da değerlendirerek önemli konularda her zaman olduğu gibi ortak hareket etmenin önemini vurguladılar.

Programda Bolu TSO Başkanı Türker Ateş’in doğum günü olduğundan kendisine pasta sürprizi de yapıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TSO, YÖNETİCİLERİ, ÇAYCUMA'DA, İFTAR, PROGRAMINA, KATILDI,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Çok Bulutlu
Güncelleme: 04.06.2020
Bugün
13° - 21°
Cuma
14° - 26°
Cumartesi
17° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı