TENİS DENİZ SPOR'DAN MADALYA YAĞMURU
Haber
06 Kasım 2017 - Pazartesi 10:10 Bu haber 1329 kez okundu
 
TENİS DENİZ SPOR'DAN MADALYA YAĞMURU
Spor Haberi
TENİS DENİZ SPOR'DAN MADALYA YAĞMURU

ZONGULDAK TENİS DENİZ SPOR KULÜBÜ OYUNCULARI MADALYALAR KAZANMAYA DEVAM EDİYOR

Türkiye'de kurulan ilk 4 Tenis Kulübünden biri olan Zonguldak kentinin ulusal arenada tek temsilcisi  Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü başarılar zincirine geçiğimiz hafta sonunda iki halka daha ekledi.

SILA ÖZER SAKARYA'DA , EFE BARTU ONUR İSTANBUL'DA BİRİNCİLİK MADALYASI KAZANDI

2-5 Kasım tarihlerinde Sakarya'da yapılan ve katılan oyuncuların genel Türkiye Klasmanındaki sıralama puanlarını etkileyen Türkiye Tenis Federasyonu 14 Yaş Tenis Turnuvasında  Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün 14 Yaş Takım oyuncusu Sıla Özer katıldığı 4. grupta tüm rakiplerini yenerek birinci oldu.

 Grubun A serisinde yer alan Sakarya'dan B.Amasyalı'yı 7/5-5/7 ve 10/3 lük skorla mağlup eden Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün  oyuncusu Sıla Özer Düzce'den G.Ölmez'i 6/4-6/1  , Uşak'dan E.Kırkhallı'yı da 6/3-6/2  yenerek grubunun A serisini birincilikle tamamladı.

Grubun B serisinin birincisi olan ev sahibi Sakarya'dan E.Bulut ile finalde karşılaşan Sıla Özer maçı 4/1-4/2 kazanarak  grubunun şampiyonu oldu.

Aynı Tarihlerde İstanbul'da yapılan  Türkiye Tenis Federasyonu 10 Yaş Tenis Turnuvasına 2.grupta katılan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün  oyuncusu  Efe Bartu Onur'da tüm rakiplerini hiç set ve oyun vermeden mağlup ederek gurubun birincilik madalyasını kazandı.Efe Bartu Onur İstanbul'dan katılan rakiplerinin üçünü de 4/0-4/0  yenerek grubun şampiyonluğunu elde etti.

BAŞKAN ÇETİN ÖZÇEP VE YÖNETİM KURULU BAŞARILI OYUNCULARINI VE ANTRENÖRLERİNİ KUTLADI

Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün Başkanı Çetin Özçep ;  antrenörleri M.Salih Yıldız nezaretinde  yoğun bir çalışma temposuyla çalıştıklarını,66 yıllık tarihlerindeki başarılara yeni sayfalar eklemeye devam ettiklerini söyledi. Başkan Çetin Özçep ile  Rahmi Üder,Serdar Aydan, Hüsnü Karadağ, Fulden Usman, Semra Parim ve Ali Özcan'dan oluşan Yönetim Kurulu son başarılarından dolayı oyuncuları Sıla Özer ve Efe Bartu Onuru,ailelerini ve antrenörlerini  kutladı.

Başkan Özçep  ; 1951 yılında E.K.İ (Ereğli Kömürleri İşletmesi) çalışanları tarafından bu günkü tesislerinde kurulan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün gelmiş geçmiş tüm Başkanları,Yönetim Kurulları,dernek üyeleri ve uzaklarda da olsa bu güzide kulüple gönül bağını hiç koparmayan tüm mensuplarının büyük özverileriyle bugünlere kadar  geldiğini,Türkiye çapında saygı duyulan tarihi bir tenis kulübü olma özelliğini hiç bozmadığını,sportif başarılarıyla olduğu kadar tesislere yaptığı yatırımlarla da ülke sporuna büyük katkılar sağladığını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı