301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Mayıs 2018 - Salı 13:39
 
Söyleşi ve İmza Günü
Sanat Haberi


Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı ,  Hasan KALYONCU'nun "Maden Dulları" Söyleşi ve İmza Günü'nün  4 Mayıs 2018 Cuma, Saat: 18.00 TMMOB Maden Mühendisleri Odası Lokali'n de yapılacağını açıkladı.
 
Yazar Hasan Kalyoncu Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfının yeni bir etkinliği için Zonguldak’ta.
Hasan Kalyoncu Maden Dulları adlı kitabını 4 Mayıs 2018 Cuma günü saat 18’de Maden Mühendisleri Odası Lokalinde okurlarla buluşturacak.
Yüz yıla yakın bir dönemin gurbet macerasını konu alan Maden Dulları, Tonyalıların Zonguldak madenlerinde çalışmasını, meslek hastalıklarını, ölmeleri, geride kalan dul ve yetimleri konu ediniyor.
Maden Dulları romanı, Emekli Öğretmen, Tonyahaber Gazetesi’nin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Kalyoncu’nun yayımlanan altıncı kitabı. Hasan Kalyoncu, yeni kitabı ile ilgili olarak Tonyahaber’e yaptığı açıklamada: “Ah Zonguldak Zonguldak alt başlığı ile yayımlanan Maden Dulları, bir coğrafyanın bilinmeyen öyküsü. Yaşanan, ama bilinmeyen!... Bir sancı, bir yürek yangını… Yöre insanının yazgısı: Gurbet… Gurbetin adı: Zonguldak. Maden... Göçük… Grizu… Meslek hastalığı... Pnömokonyoz… Çürüyen ciğerler… Öksürük, nefes darlığı… Ölümler… Dullar ve yetimler… Tonya’nın dönemeçli yaşamındaki derin izler… Kapanmayan yaralar, nasırlaşmış yürek ağrıları. Belki bir film… Sevinçler akıp giderken perdeden üstünüze fırlayan acılar. Yoksulluğun maden ocaklarına uzanan öyküsü. Yöre insanının ekmek kavgası…” Diyor.
 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Söyleşi, ve, İmza, Günü,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
21° - 27°
Cumartesi
21° - 28°
Pazar
22° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı