301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 17:08
 
‘Sıfır Atık’ Kapsamında Zonguldak’ta 74 Esnafa Ulaştılar
Gündem Haberi


Psikoloji Bölümü Öğrencileri ‘Sıfır Atık’ Kapsamında Zonguldak’ta 74 Esnafa Ulaştılar

Atıkların dönüşümü ve doğaya kazandırılması, doğanın korunması ve doğa dostu uygulamaların sürdürülebilir kılınması misyonuyla hareket eden Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde, ‘Sıfır Atık’ çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Atıkların geri dönüşüme kazandırılmasını yönünde tüm kampüsleriyle çevre bilinci oluşturan üniversitemizde, çevreci uygulamalardan biri de 26 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirildi. Fen- Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 3. Sınıf 1. Öğretim öğrencileri ‘Zonguldak İçin Geri Dönüşüm Vakti’ isimli proje ile Zonguldak Merkez’de ulaştıkları 74 esnafın geri dönüşüme katılmasını sağladılar.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Kayhan Kafalı’nın danışmanlığını üstlendiği ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında, ‘Ne kadar Az Atık, O kadar Fazla Hayat’ sloganıyla hareket eden öğrenciler, yanlarında getirdikleri dönüşüm kutuları ile esnafların atıkların dönüştürülmesi ve değerlendirilmesine destek vermelerini sağladılar. ‘Bu İşyeri Geri Dönüşüme Destek Veriyor’ etiketleri ile projeye katkı sağlayan esnaflar, atıkların doğaya kazandırılması ile çevre bilinci oluşturulması yönünde bilgilendirildiler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , ‘Sıfır, Atık’, Kapsamında, Zonguldak’ta, 74, Esnafa, Ulaştılar,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 25.05.2020
Bugün
- 19°
Salı
12° - 17°
Çarşamba
13° - 18°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı