301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Temmuz 2019 - Salı 14:15
 
Rektör Çufalı, TRT Haber'de Bülent Ecevit Üniversitesi'ni Anlattı
Gündem Haberi


Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı TRT Haber'de yayınlanan Eğitim Editörü programına katıldı. Üniversite tercihi yapacak öğrencilerin dikkat etmeleri gereken hususların ele alındığı, Sezen Yüce'nin sunduğu ve eğitim danışmanlığını Eğitimci Yazar Süleyman Beledioğlu'nun yaptığı "Eğitim Editörü" programının 29 Temmuz Pazartesi günkü konukları Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ oldu.

Programda, Rektör Çufalı üniversitenin yeşil, mavi ve siyahın buluştuğu tek şehir olan Zonguldak’ta, doğa ile uyumlu kampüsleri, deneyimli ve nitelikli akademik kadrosuyla yeni öğrencilerini beklediğini söyledi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi hakkında bilgiler veren Rektörümüz, Tıp Fakültesinin bölgenin sağlık üssü durumunda olduğunu ve 6 yıl boyunca akredite edilerek kalitesini ortaya koyduğunu belirtti. Üniversitemizin “Mekânda Erişebilirlik” kategorisinde Diş Hekimliği Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ve Tıp Fakültesi ile "Turuncu Bayrak" ödülü aldığını ifade eden Rektör kampüslerdeki sürdürülebilirlik çalışmalarını değerlendiren GreenMetric’te de üniversitemizin Türkiye ve Dünya sıralamalarında güzel dereceler elde ettiğini söyledi.

Zonguldak’a gelecek öğrencilere sosyal imkânlardan bahseden Rektör Prof. Dr. Çufalı, 7/24 hizmet veren kütüphane ve çalışma salonlarında gece de çorba ikramı yapıldığını söyledi.

Üniversitenin Ereğli Eğitim Fakültesi’nin 6 lisans programının bu sene akredite edildiğini belirten Rektör Çufalı, Eğitim Fakültesinin bugüne kadar 6 lisans programı ile aynı anda akredite olan ilk ve tek Eğitim Fakültesi olduğuna işaret etti. Mühendislik Fakültesinin de güçlü kadrosu ve laboratuvar alt yapısı ile öğrencilere nitelikli eğitim verdiğini söyleyen Rektör, model uydu yarışmasında Grizu-263 Takımının iki sene üst üste Dünya ikinciliğini elde ettiğini hatırlattı.

Son olarak tercih yapacak öğrencilere çağrıda bulunan Rektör Prof. Dr. Çufalı “Gelecek Burada Şekillenir” sloganı ile öğrencileri Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne beklediklerini ifade etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Rektör, Çufalı,, TRT, Haber'de, Bülent, Ecevit, Üniversitesi'ni, Anlattı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.06.2020
Bugün
14° - 25°
Cumartesi
17° - 26°
Pazar
17° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı