301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 15:17
 
REKTÖR ÇUFALI, TÜRKSAT VE TÜBİTAK YETKİLİLERİ İLE BİRARAYA GELDİ
Gündem Haberi


Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mustafa Çufalı, TEKNOFEST İstanbul 2019 Kapsamında TÜRKSAT A.Ş. ve TÜBİTAK Yetkilileri ile biraraya geldi.Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde,

 

Ülkemizin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenlenen, Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne katılan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, festival alanında ülkemizin öncü bilim ve teknoloji kurumlarından TÜRKSAT A.Ş. ve TÜBİTAK yetkilileri ile biraraya geldi. Türkiye'nin milli teknoloji hamlesinin sembolü TEKNOFEST İstanbul 2019 ödül töreninde, 4. Türksat Model Uydu Yarışmasında Türkiye Birinciliği elde eden Grizu-263 Uzay Takımımızı yalnız bırakmayan Rektör Çufalı festival alanında, TEKNOFEST’e önemli destekler sağlayan TÜRKSAT A.Ş. ve TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu)’ın çadırlarını da ziyaret etti.

 

İlk ziyaretini Grizu 263-Uzay Takımımızın Türkiye birinciliğini elde ettiği, 4.Türksat Model Uydu Yarışması’nın da ana sponsoru olan TÜRKSAT A.Ş.’ye yapan Rektörümüz, burada TÜRKSAT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yüksek, Genel Müdürü Cenk Şen ve Genel Müdür Yardımcısı Halil Yeşilçimen ile görüştü. Prof. Dr. Mustafa Çufalı, hem festivale hem de Bülent Ecevit Üniversitesi’ne ve öğrencilere verdiği desteklerden dolayı TÜRKSAT yetkililerine teşekkür etti.

Bu ziyaretin ardından TÜBİTAK BİDEP (Bilim İnsanı Destekleme Programları) çadırını da gezen BEÜ Rektörü Çufalı, BİDEP Başkanlığı yetkilileri ile birlikte, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı ve TÜBİTAK destekli “Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları” standlarını inceledi. Çufalı, proje sahibi öğrencilerle sohbet ederek, projeleri hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulunan Çufalı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak dünyanın en büyük havacılık etkinliklerinden biri, Türkiye’nin ise en büyük teknoloji yarışması olan TEKNOFEST İSTANBUL 2019’da 4. Türksat Model Uydu Yarışmasında, Türkiye 1’inciliği ödülünü almanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Üniversitemizin bilim, teknik ve sanatın her alanında elde ettiği başarılarının ilimiz ve üniversitemiz adına memnuniyet verici olduğunu söyledi. TEKNOFEST kapsamında düzenlenen her yarışmanın Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini kolaylaştıracağının altını çizen Çufalı, bu önemli ve büyük teknoloji festivaline katkılarından dolayı TÜRKSAT A.Ş. ve TÜBİTAK’a teşekkürlerini iletti. Üniversite olarak TÜBİTAK destekli projelere daha çok ağırlık verileceğini, bu bağlamda gerek ulusal gerek uluslararası her türlü projeyi desteklediklerini söyleyen Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Türkiye’nin en büyük teknoloji şöleni TEKNOFEST İSTANBUL 2019’da, başta Grizu-263 Uzay Takımımız olmak üzere yarışıp dereceye giren öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: REKTÖR, ÇUFALI,, TÜRKSAT, VE, TÜBİTAK, YETKİLİLERİ, İLE, BİRARAYA, GELDİ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Çok Bulutlu
Güncelleme: 04.06.2020
Bugün
13° - 21°
Cuma
14° - 26°
Cumartesi
17° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı