301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 16:09
 
Polat Türkmen Çanakkale Kara Savaşları Zaferini Kutladı
Gündem Haberi


Çanakkale Kara Savaşları zaferinin 104. Yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınlayan AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, Bu Zaferin Dünya Tarihine altın harflerle yazılmış bir zafer olduğunu söyledi.

Polat Türkmen mesajında şu görüşlere yer verdi; “18 Mart 1915’te Çanakkale Deniz Zaferinin ardından Çanakkale’yi denizden geçemeyeceklerini anlayan İtilaf Devletleri, kara harekatı başlatarak Çanakkale’yi karadan ele geçirmeye  çalışmışlardır. 
Ancak Aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz; Anafartalar, Conkbayırı, Arıburnu ve tüm Gelibolu’da gösterdikleri büyük kahramanlıklarla Çanakkale’nin ne denizden ne de karadan   geçilemeyeceğini bütün dünyaya ilan ederek tarihe “Çanakkale Geçilmez”  sözünü yazmışlardır.  

Çanakkale’nin geçilemeyeceğini kanıyla canıyla dünyaya ilan eden,  milletimizin hürriyet, istiklâl, vatan ve bayrağına sahip çıkma kararlılığını da haykıran aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi milletçe bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz. Çanakkale Destanını yazan ecdadımızın bize bıraktığı en büyük manevi miras olan “Çanakkale Ruhunu” sahiplenen Aziz Milletimiz, 104 yıl önce olduğu gibi bugün de istikbaline ve istiklaline yöneltilen tehditleri birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek bertaraf etmiştir ve etmeye devam edecektir.  

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Polat, Türkmen, Çanakkale, Kara, Savaşları, Zaferini, Kutladı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 25.05.2020
Bugün
- 19°
Salı
12° - 17°
Çarşamba
13° - 18°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı