Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 13:39
 
OTO GALERİCİLERİ SINAVDAN GEÇTİ
Gündem Haberi


Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından verilen bilgilere göre, Yaşar Tetiker Konferans Salonu'nda teorik, Fiat Keleşsan'da uygulamalı sınavların gerçekleştirildiğini bildirdi.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri (MEYBEM) tarafından Ereğli ilçesindeki oto galericilerine yönelik teorik ve uygulamalı eğitim düzenlendi. 

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından verilen bilgilere göre, Yaşar Tetiker Konferans Salonu'nda teorik, Fiat Keleşsan'da uygulamalı sınavların gerçekleştirildiğini bildirdi. Her iki sınavdan da başarılı olan adayların, mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanacakları kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yetki belgeleri ve mesleki yeterlilik belgeleri de 5 yılda bir yenilenecektir. İl Ticaret Müdürlükleri mesleki yeterlilik belgesi olmayan işletmelere yetki belgesi vermeyecekler. Noterler ise mesleki yeterlilik belgesi ibraz etmeyenlerin alım ve satım işlemlerini kabul etmeyecektir. Bu hususta firmalarımızın bilgi edinmelerini ve konunun hassasiyetine özen göstermeleri gerekmektedir"

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: OTO, GALERİCİLERİ, SINAVDAN, GEÇTİ, ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
21° - 29°
Çarşamba
22° - 28°
Perşembe
23° - 25°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı