ÖĞRETMENLER GÜNÜ AKM’DE COŞKUYLA KUTLANDI
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 11:55 Bu haber 1261 kez okundu
 
ÖĞRETMENLER GÜNÜ AKM’DE COŞKUYLA KUTLANDI
Güncel Haberi
 ÖĞRETMENLER GÜNÜ AKM’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Her yıl Kasım ayının 24'ünde kutlanan Öğretmenler Günü nedeniyle Zonguldak Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) program düzenlendi.

Zonguldak'ta Valilik önündeki törenin ardından düzenlenen program kapsamında Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindekiler, resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin resimlerinin bulunduğu sergiyi gezdi. Ardından gösteri salonuna geçildi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından 'Dünyanın Bütün Çiçekleri' adlı şiir okundu.

Meslekte en yeni ve uzun seneler emek veren öğretmenlerin konuşmalar gerçekleşti.

Ardından günün anlam ve önemine değinen ve öğretmenlere seslenen Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan  konuşmasında “Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı gününün yıldönümü vesilesi ile İstikbalimizin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Öğretmenin toplumdaki yeri, rolü, önemi ve değerini anlamak, öğretmenler arasındaki bağı kuvvetlendirmek, öğretmenlik mesleğinin kutsiyetini kavramak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizin heyecanını paylaşmak amacıyla bir araya geldiğimiz bu özel gün; fedakâr öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha anlamımızı sağlayan önemli bir gündür. 2023 hedeflerimize bizleri taşıyacak olan gücümüz; tarihini bilen medeniyet değerlerini özümsemiş dinamik, açık fikirli, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. Öğretmenlerimiz, çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasından üstelendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir. Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Bu Memleketi, Milleti ve Milli iradeyi sahiplenecek gençlerle geleceğimiz her zamankinden daha aydınlık olacaktır. Öğretmenlerimizin de bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak üstün bir vazife şuuru ile sevgiyi temel alarak Ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine inanıyoruz. Mesleğimiz ne kadar yüce görevimiz ne kadar kutsalsa, sorumluluklarımız da o denli büyüktür. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için bu yolda omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Çünkü hiçbir sorumluluk; bir nesil yetiştirmek, o nesli oluşturan bireylerden her birinin ruhunu Türkiye sevdası, millet ve bayrak sevgisiyle donatmanın erdemini ve kıvancını hissettirmek sorumluluğu kadar büyük değildir. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda hedeflediği çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış ve bu bilgiyi insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı nitelikli, ahlaklı bireyler öğretmenlerin elinde yetişecektir. Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye yolunda sizlerle yürümekten büyük bir onur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimiz ve  ebediyete irtihal  eden öğretmenlerimize  Allah'tan rahmet; emekli olanlara sağlıklı, mutlu, huzurlu, uzun ömürler; görevi başında olanlara başarı dolu bir gelecek diliyorum.” dedi.

Program kapsamında öğretmenlerden oluşan ekip, halk oyunları gösterisi yaptı. Öğretmenlerin halk oyunları gösterisi protokol ve izleyicilerin ilgi odağı oldu.  Ayrıca, aday öğretmenler için  yemin töreni de düzenlendi. Öğretmenler, protokol önünde en iyi hizmeti vereceklerine yemin etti. Program da ayrıca şiir dinletisi de yapıldı. Öğretmen ve öğrencilerden oluşan ekip, protokole unutulmaz anlar yaşattı.

Haber Merkezi

AKM’DE ÖĞRETMENLER GÜN PROGRAMI DÜZENLENDİ

AKM’DE ÖĞRETMENLER GÜN PROGRAMI DÜZENLENDİ

AKM’DE ÖĞRETMENLER GÜN PROGRAMI DÜZENLENDİ

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ÖĞRETMENLER, GÜNÜ, AKM’DE, COŞKUYLA, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı