KUYUMCULUKTA YENİ DÖNEM BAŞLADI
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 14:18 Bu haber 948 kez okundu
 
KUYUMCULUKTA YENİ DÖNEM BAŞLADI
Güncel Haberi
KUYUMCULUKTA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’ da kuyumculukta yetki belgesi zorunluluğu ile ilgili bilgilendirme eğitimi yapıldı.

Resmi Gazete‘de yayımlanan 14.04.2021 tarih ve 31454 sayılı Kuyum Ticareti Hakkında Yönetmelik gereğince kuyum ticareti ile iştigal eden işletmelerin Kuyum Yetki Belgesi alma zorunluluğu getirilmişti.

Çaycuma  TSO’nun  bu yönetmelik gereği hâlihazırda kuyum ticaretiyle iştigal eden işletmelerin 31 Aralık 2021 tarihine kadar durumlarını bu Yönetmeliğe uygun hale getirerek yetki belgesi alması gerektiğinden Çaycuma’da faaliyet gösteren Kuyumcu üyeleri başta olmak üzere ilgilerin bilgilendirilmesi için düzenlediği eğitim 23.11.2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Zonguldak İl Ticaret Müdürü İsmail Maden ve Ticaret İl Müdürlüğü Şefi Behiye Çekirdekçi tarafından verilen eğitime Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Dereli, Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, Çaycuma Kuyumcular Derneği Başkanı Turgay Alpay ve Çaycuma’da faaliyet gösteren kuyumcular katıldı.

Eğitimde Kuyumculukta yeni dönemin başladığı, artık sadece yetki belgesi olan işletmeler kuyum ticareti yapabilecekleri, Yetki belgesi için "ustalık" şartı aranacağı ve işletmelerin belgelerini 31 Aralık'a kadar alması gerektiği vurgulandı.

Yetki belgesi başvuruları aşağıda yer alan bağlantıda Kuyum Ticareti Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak olup yukarıda yer alan evrakların eksiksiz sisteme yüklenmesi gerektiği belirtildi. 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: KUYUMCULUKTA, YENİ, DÖNEM, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı