Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 10:13
 
KADININ GÜCÜ BATI KARADENİZ'E DAMGASINI VURACAK
GÜÇLÜ KADINLARIN MESAJI DA GÜÇLÜ OLUR
Gündem Haberi


Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu BAKZİFED Kadın Komisyonu işbirliğinde Batı Karadeniz Girişimci ve Üretken İş Kadınları Çalıştayını Bartın’da gerçekleştirecek.

Alanlarında farklı Girişimci, Üretken ve başarılı iş kadınlarının yer aldığı konuşmacıların bulunduğu Çalıştay bu yıl Batı Karadenizde bir ilke imza atacak.

Ana teması ‘ÜRETEN KADINLAR KONUŞUYOR’ olarak belirlenen çalıştayda, Türk toplumunda üreten girişimci kadınların siyasetten ekonomiye, sanattan medyaya kadar yönetici, yönlendirici, uzlaştırıcı, tasarımcı ve yaratıcı kadınlar, hikayeleri ile yeni nesil kadın girişimcilere ışık tutucaklar.

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu ve BAKZİFED Kadın Komisyonu işbirliğinde; Batı Karadeniz Girişimci ve Üretken İş Kadınları Çalıştayı Bartın’da Üreten Kadınlar Konuşuyor çağrısı ile gerçekleştirilecek. Girişimcilik, Üretim Ekonomisi ve iş dünyasının farklı alanlarında isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı Çalıştay 19-20 Nisan 2019 tarihleri arasında Bartın’da öğretmenevi konferans salonunda gerçekleştirilecek.

“Üreten Kadınlar Konuşuyor” ana temalı çalıştaya; El İşleri, Gıda, inşaat, lojistik, Girişimcilik, Medya, siyaset gibi bir çok sektörde ve iş alanında faaliyet gösteren başarılı iş kadınlarının konuşmacı olarak yer alacak. Çalıştay bölgede bir ilk olması nedeniyle büyük heyecan yaratacak.

Bu yıl ilki gerçekleşen çalıştayın ana temasının ‘Üreten Kadınlar Konuşuyor’ olarak belirlendiğini ifade eden BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, “İstiklal mücadelemiz güçlü kadınlarla kazanıldı.Laik demokratik çağdaş Cumhuriyetimiz bu ülkenin
değerlerine inanmış kadınlarımızla devam edecek.Türkiyenin geleceğine damgasını vuran üretici ve girişimci kadınların her alanda hissedilen varlıkları ile Türkiye geleceğine daha emin adımlarla yol almaktadır” diye konuştu.

Kadına değer veren toplumların geliştiğine ve yükseldiğine dikkat çeken BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli, şunları söyledi: “Dünyada hangi medeniyet kadına layık olduğu statü ve değeri vermişse karşılığında başarıyı yakalamıştır. Kadına verilen değer bir gereksinmeden değil, zorunluluktan kaynaklanmaktadır. Bu yüzden Batı Karadeniz bölgesinde girişimcilikleri ve üretiklleri ile değer katan kadınlarımız bu çalıştay ile bölgeye damgasını vuracak. Üreten Kadınlar Konuşuyor ana temalı çalıştaya yerel girişimcilikten,inovasyona, tasarımdan, üreten girişimci kadınlara, sanattan medyaya, uzlaştırıcı ve yaratıcı hikayeleri ile ışık tutacak olan kadınlarımız, Batı Karadeniz bölgesindeki yeni nesil kadın girişimcilerimize yol gösterecek ve deneyimlerini paylaşacaklardır.

ÇALIŞTAYA KİMLER KATILIYOR

Alanında en başarılı girişimcilik örneklemesi olan üreten girişimci kadınların konuşmacı olduğu çalıştaya Bölgenin ilk kadın siyasetçisi ve Kadın Bakanı, Hukukçu, öğretim üyesi Önay Alpago, 26 Dönem Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Bölgesel yatırımcı ve girişimci Aysel Manay, Betül Kırmızı, Selin Koyutürk, Gülsüm Karakaş,Türkiye’nin örnek tasarımcı iş kadını Zeynep Tosun,Türkiye’nin örnek iş kadınlarından Tüsiad eski Başkanı Ümit Boyner, Türkonfed Başkan Yardımcısı Serpil Veral,Türkonfed İş Dünyası Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar,Hukukçu Hatice Işık,Safranbolu’nun ilk Kadın Belediye Başkanı Elif Köse,ünlü televizyon programcıları Gülgün Feyman,Neval Sevindi ve BAKZİFED Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneklerinin Başkanları ve üyeleri katılacak. Çalıştay’a Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Bölge Milletvekilleri, Bartın belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın, Karabük, Zonguldak bölgesinden çok sayıda kadın girişimcinin katılması bekleniyor.

Daha detaylı bilgi için www.bakzifed.com.tr

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KADININ, GÜCÜ, BATI, KARADENİZ'E, DAMGASINI, VURACAK,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 15.08.2020
Bugün
20° - 25°
Pazar
19° - 26°
Pazartesi
18° - 25°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı