Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 12:44
 
‘KADIN, AİLENİN EN ÖNEMLİ UNSURUDUR’
Gündem Haberi


Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin yıl dönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Atatürk inkılaplarının en önemli ve anlamlı olanlarından birinin de Türk Kadınana Seçme ve Seçilme hakkının tanınması olduğuna vurgu yapan Başkan Bozkurt mesajında,

“Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 5 Aralık 1934'te Türk Kadınına Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı verilmiştir. Böylelikle kadınlarımızın ilk kez oy kullanmasının ve aday olmasının önü açılmış, kadınlarımıza birçok ülkeden de önce bu hak tanınmıştır.

Atatürk’ün Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkını tanıdığı 1934 yılından günümüze kadınlarımız; eğitim, siyaset, iş dünyası ve ekonomi gibi hayatın her alanında başarıyla görev almış, aynı zamanda analık görevini yerine getirmiş ve bu görevden asla taviz vermemiştir.

5 Aralık aynı zamanda Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. Kadın, toplumu ayakta tutan, temel yapı taşı olan ailenin en önemli unsurudur. Onların duyarlılığı, ilgisi, bilgisi ve şefkati sayesinde daha güzel yarınlara ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur. Kadınların her alanda eşit temsil edilmesi, ekonomik özgürlüklerini elde etmesi, tüm karar süreçlerinde etkin olarak yer alması, medeni bir toplumun vazgeçilmez koşuludur.

Hayatın her alanında kadınlarımızın daha fazla yer alması arzusuyla tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutlar, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘KADIN,, AİLENİN, EN, ÖNEMLİ, UNSURUDUR’,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
21° - 29°
Çarşamba
22° - 28°
Perşembe
23° - 25°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı