301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 11:55
 
İLK PATENT BAŞVURUSU YAPILDI
Gündem Haberi


Teknoparkın ilk patent başvurusu, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi ve Zonguldak Teknopark A.Ş. ön kuluçka girişimcisi Kübra Eroğlu’nun çocukları mutfak kazalarından korumayı hedefleyen “Akıllı Mutfak Sistemleri” projesi ile yapıldı.

İhtiyaca yönelik bir girişim projesi olan akıllı mutfak sistemleri, çocukluk dönemi alev, sıcak sıvı, sıcak cisim ve haşlanma yanıklarını yüzde yüz engellemeyi hedefleyen profesyonel sistemler içeriyor. Proje hedefleri arasında akıllı mutfak sistemlerini ulusal düzeyde standartlaştırmak, kamu ve ihracat politikalarını desteklemek, ulusal ekonomiye ve bilimsel çalışmalara katkı sağlamak bulunuyor.

Her aşamasında güvenli malzeme ve güvenli alan ilkesi geçerli olan proje, ‘Sarı Bayrak’ sembolünü kullanarak toplumsal bir kampanya başlatmak, ‘Çocuğunuz Güvende’ ve ‘Küçük Bir Çocuğun Merakının Bedeli Bir Ömür Pişmanlık Olmasın’ sloganları ile ev kazalarında kapsamlı bir bilinçlenme hareketini amaçlıyor.

Patent buluşçusu Kübra Eroğlu, Elmas TV’de katıldığı canlı yayında projesi ve patent başvurusu ile ilgili soruları yanıtladı.

Kuruluşundan itibaren geçen bir yıllık süreçte yüksek bir ivmeyle büyüyen BEÜ Teknoparkında 9 Ar-Ge İnovasyon firması ve 4 ön kuluçka olmak üzere toplam 13 girişimci yer alıyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , İLK, PATENT, BAŞVURUSU, YAPILDI,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Çok Bulutlu
Güncelleme: 30.05.2020
Bugün
12° - 19°
Pazar
13° - 21°
Pazartesi
15° - 19°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı