301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 12:58
 
HİSARCIKLIOĞLU'NU ZİYARET ETTİLER
Gündem Haberi


Kdz. Eregli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Gündüz Acar TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu'nu Ankara TOBB İkiz Kuleleri’ndeki makamında ziyaret ettiler.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokole Kdz. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de dahil edilmesi talebinde bulundu.

Keleş, “Şubat ayında gerçekleştirilen Ekonomik Şura’da Kdz Ereğli sorun ve çözüm önerileri dosyasını Sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na teslim etmiştim. Kendisinden çözüm noktasında ricacı olduğumuz konular vardı. İlçemiz sorunlarını görüşmek üzere ziyaretimizi gerçekleştirdik. İlk olarak Kdz Ereğli Gümrüğümüzün yetkilerinin arttırılarak canlı hayvan, orman ürünleri gibi ticaretimizin gelişmesine katkı sağlayacak işlemlerin ilçemizde yapılabilmesi talebimizi görüştük, TOBB Başkanımızın devreye girmesi ile yakın zamanda Kdz Ereğli Gümrüğü talebimizin gerçekleşeceğini öğrendik. İkinci konumuz da; TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile tüm il merkezlerindeki Endüstri meslek liseleri modernizasyonu projesine Kdz Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin de protokole dâhil edilmesi talebimiz ile ilgili olarak yaptığımız görüşme de çok olumlu geçti. Talebimiz Rıfat başkanımız tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na iletildi.

Son olarak da Eylül- Ekim ayları içinde yapmayı planladığımız “Ekonominin yıldızları” ödül törenimize Başkanımızı davet ettim. Kendileri uzun zamandır Kdz Ereğli’ye gelmek istediğini , programımıza severek katılacağını belirtti.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HİSARCIKLIOĞLU'NU, ZİYARET, ETTİLER,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Yağışlı
Güncelleme: 24.02.2020
Bugün
- 17°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 21°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı