301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Eylül 2018 - Cumartesi 14:31
 
Ertuğrul Gazi Kıyafeti ile Zonguldak'a Geldi
Gündem Haberi


Diriliş Ertuğrul Dizisinden Etkilenip, O Dönem Kıyafetlerini Giyerek Türbeleri Gezen Hamza Çukur Zonguldak'a geldi.

Zonguldak'ta Merkez Çarşısı'nda dolaşırken çarşı esnaflarından Dilek Sümer ve Habibe Likoğlu'nun konuğu olan Hamza Çukur, kendileri ile sıcak bir sohbet ederek çay içti. Sorulan sorulara içtenlikle cevap veren Hamza Çukur, neden bu kıyafet ile dolaşıyorsun sorusuna da şu şekilde cevap verdi;

 

"Ben Osmanlıyım. Osmanlı'yı bilmek, tanımak ve tanıtmak istiyorum. Türkiye'de çok il gezdim, türbelerde dua ettim, hastalığımdan kurtuldum. Tüm Türkiye'deki türbeleri gezmeyi hedefliyorum. Gittiğim her ilin tarihi ve  kültürel yönünü araştırıyorum. Gittiğim her ilde bulunan türbeleri ziyaret edip dua ediyorum. Buraya Kastamonu'dan geliyorum, oradaki türbeleri gezdim, rüyamda bir ses bana Zonguldak'a git dedi ama burada türbe yok, dün gece otelde kaldım, Fikri Asım Derneği'ni ziyaret ettim, bugünde burada konaklayıp başka bir şehre geçeceğim" 

62 yaşındaki Hamza Çukur sözlerine  "Osmanlıyı çok seviyorum. Ertuğrul Gaziyi çok seviyorum. Cumhurbaşkanımı,  ülkemi, milletimi ve devletimi çok seviyorum" diye devam etti.

Türkiye'deki türbeleri gezmeyi amaçlayan  Hamza amca, Diriliş Ertuğrul isimli diziden çok etkilendiğini, yaklaşık iki yıldır gezdiğini ve Ertuğrul Gazi gibi giyindiğini belirtti. Daha önce felç geçiren ve sağlığına kavuşunca kendisini türbelerde dua etmeye adadığını söyleyen Çukur, "Bundan önce felçliydim. Allah tarafından yürümeye başladım ve türbeleri gezmek istedim. Osmanlı Devletini seviyorum özellikle de Ertuğrul Gazi'ye muhabbetim daha fazla. Diriliş Ertuğrul dizisinden etkilendiğim için bu kıyafetleri giydim. Tarihi sevdiğim için türbeleri geziyorum" dedi.

Çarşı esnafının ilgisini çeken Hamza Amca burada bir süre sohbet ettikten sonra, kendisine vakit ayıranlara dua ve teşekkürlerini sunarak ayrıldı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ertuğrul, Gazi, Kıyafeti, ile, Zonguldak'a, Geldi,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 26.06.2019
Bugün
21° - 28°
Perşembe
22° - 28°
Cuma
18° - 27°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı