ERKMEN’DEN BEÜ YETKİLİLERİNE ÖNERİ!
Haber
24 Aralık 2021 - Cuma 16:20 Bu haber 708 kez okundu
 
ERKMEN’DEN BEÜ YETKİLİLERİNE ÖNERİ!
Güncel Haberi
ERKMEN’DEN BEÜ YETKİLİLERİNE ÖNERİ!

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, tedavi gördüğü hastanede vefat eden Prof. Dr. Hayrettin Gürbüz’ün isminin Bülent Ecevit Üniversitesi’nde bir birime adının verilmesi konusunda öneri sundu.

Prof. Dr. Hayrettin Gürbüz’ün Üniversite kurulmadan önce Hacettepe Üniversitesine bağlı Mühendislik Fakültesi Dekanı olarak görev yaptığını hatırlatan Erkmen,  Bülent Ecevit Üniversitesi yetkililerine tavsiyede bulunarak, Gürbüz’ün isminin üniversitede yaşatılması gerektiğini vurguladı.

Bülent Ecevit Üniversitesi’nin isminin karaelmas Üniversitesi olduğu dönemlerde, üniversitenin kurulması konusunda büyük katkıları olduğunu hatırlatan Yavuz Erkmen şunları ifade etti.

 

“ÜNİVERSİTEMİZ YETKİLİLERİNİN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM”

“Üniversite kurulmadan önce Hacettepe Üniversitesine bağlı Mühendislik Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Prof. Dr. Hayrettin Gürbüz hocamızı kaybettiğimizi üzüntü ile öğrendik.

Gerek, o zamanki adıyla Karaelmas Üniversitesi kurulması sırasındaki gerekse de öncesi ilimizde yükseköğrenim kurumlarının gelişmesi amaçlı özverili çalışmalarına bizzat Safranbolu Kaymakamlığının sırasında Meslek Yüksek Okulunu kurarken şahit olduğum hocamızın Zonguldak’taki eğitim çalışmalarına katkısı hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu anlamda üniversitede bir birime adının verilmesi hususunu üniversitemiz yetkililerinin takdirine bırakıyorum.” diyerek, “Bu vesileyle hocamıza Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesine, dostlarına ve de üniversite camiamıza başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.” şeklinde ifade etti.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERKMEN’DEN, BEÜ, YETKİLİLERİNE, ÖNERİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı