EREĞLİ’NİN ÇİÇEĞİ, BELEDİYE SERASINDA ÜRETİLİYOR
Haber
22 Ekim 2019 - Salı 16:49 Bu haber 420 kez okundu
 
EREĞLİ’NİN ÇİÇEĞİ, BELEDİYE SERASINDA ÜRETİLİYOR
EREĞLİ’DE KIŞ ÇİÇEKLERİ ZAMANI
- Haberi
EREĞLİ’NİN ÇİÇEĞİ, BELEDİYE SERASINDA ÜRETİLİYOR

Kdz. Ereğli’yi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmalarını sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, her yıl kullandığı 500 bin çiçeğin 350 binini kendi serasında üretiyor. Kış mevsimi çiçek fideleri 20 gün içinde parklarda ve yol kenarlarında yerini alacak.

Kdz. Ereğli’yi her mevsim yaşanabilir ve rengarenk yapmak için çalışmalarını yürüten Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri, kış mevsimi çiçekleri için fideleri hazırlıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi tarafından mevsimlik olarak yeşil alanlar, sahil bandı, refüjler ile park alanlarında kullanılan yıllık 500 bin çiçeğin 350 bini, müdürlüğün kendi serasında üretiliyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi sorumlusu Peyzaj Mimarı Mustafa Keskin, kış mevsimi dikilecek çiçeklerin hazırlandığını belirterek “Bu yıl hercai menekşe, şeker tabağı, koyun gözü gibi çiçek türlerinde üretimimiz tam kapasite devam ediyor. 20 gün içinde bu çiçekleri toprakla buluşturarak kış mevsiminde Ereğli’yi rengarenk bir görüntüye kavuşturmayı planlıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EREĞLİ’NİN, ÇİÇEĞİ,, BELEDİYE, SERASINDA, ÜRETİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı