Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 14:49
 
EL EMEĞİ ÜRÜNLER SERGİLENDİ
Gündem Haberi


Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri  dönem boyunca hazırladıkları el emeği ürünlerini sergiledi.  Kursiyerler tarafından açılan sergi Gülüç Belediyesi Düğün Salonu'nda görücüye çıktı.

Sergi açılışına Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli Halk eğitim Merkezi Müdürü Canan Ayan, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, muhtarlar, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Emeği geçen tüm kadınlara teşekkür eden Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “bu tür kursların yapılmasından son derece mutluluk duyuyorum. Kursiyerlerin ürünlerinin turizm anlamında ve ticari olarak ta değer kazanması gerekir.  Kadınlarımız meslek sahibi olup elde edilen ürünleri sattıklarında kendi ekonomilerine de katkı sunabilir. Kurslara destek veren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise “Öncelikle geçtiğimiz yıl Eylül ayında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından açılan ve belediye olarak bizimde desteklediğimiz kurslara katılan kadınlarımızı kutluyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana kadınların gerek istihdam edilmesi ve gerekse meslek edinmeleri noktasında her türlü çalışmayı yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Kadınlarımızı her alanda belediye olarak destekliyoruz. Bize gelen her talebi titizlikle değerlendirip elimizdeki imkânlar doğrultusunda da gerçekleştiriyoruz. Yeni dönemde de kadınlarımıza yönelik gerek sosyal faaliyetler ve gerekse bu tür meslek edindirme kurslarımız devam edecek. Ben bu serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı,  Kaymakam Çorumluoğlu ve Başkan Demirtaş tarafından  serginin açılışı gerçekleştirildi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: EL, EMEĞİ, ÜRÜNLER, SERGİLENDİ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
19° - 28°
Cumartesi
21° - 28°
Pazar
21° - 28°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı