301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 16:27
 
“Eğiticilerin Eğitimi Semineri” Düzenlendi
Haberi


Bülen Ecevit Üniversitesi, Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma merkezi tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ahmet Zengin Konferans Salonunda öğretim elemanlarına yönelik “Eğiticilerin Eğitimi Semineri” düzenledi.
 

Seminere üniversitenin akademik birimlerinden 74 akademisyen katıldı. Seminer Merkez Müdürü Prof. Dr. Soner Yavuz’un merkezin görev ve faaliyetleri hakkında kısa bir bilgi vermesi ile başladı. 
 

Yavuz, “2017-18 Akademik yılında kurulun Merkezin faaliyetleri kapsamında pilot okul olarak Ereğli Eğitim Fakültesinin belirlendiğini ve öğrencilerimizin üniversite yaşamına uyumuna yönelik eğitim seminerlerin düzenlendiğini, anket ve ölçeklerin uygulandığını, danışma günlerinin yapıldığını; söz konusu çalışmaların önümüzdeki yıl bütün kampüslerde de yapılmasının planlandığını” söyledi.
 

Seminerin ilk sunusu “Eğitim Programları ve Öğretim Yöntemleri” başlığı ile Dr. Öğretim Üyesi Elif Akdemir tarafından yapıldı. 
 

Sunum içeriğinde alanlara özgü derslerde kullanılabilecek öğretim yöntem ve teknikleri hakkında bilgiler verildi. İkinci sunu olan “Başarı ve Motivasyon” ise Doç. Dr. Özlem Koray tarafından anlatıldı. Sunumun içeriğinde başarı ve motivasyonu artırıcı olarak yapılması gerekenler ve dünya örnekleri üzerinde duruldu. Sunum sonunda başarı ve motivasyon kavramlarını destekleyici yarışma etkinliği düzenlendi. Üçüncü sunum ise “Öğrenme Psikolojisi” başlığı altında Dr. Öğretim Üyesi Birsen Şahan tarafından verildi.
 

Öğrencilerin psikolojik ve akademik sorunlarına karşı önlemler ve yapılması gerekenler anlatıldı. Son sunum ise “Ölçme ve Değerlendirme” başlığı ile Dr. Öğretim Üyesi Beril Senem Yılmaz tarafından verildi. Ölçme ve değerlendirme kavramlarının kavram haritasının hazırlanması ile başlayan sunu, ölçme ve değerlendirme sırasında dikkat edilmesi gerekenler ve soru hazırlamada dikkat edilmesi gerekenler hakkında verilen bilgilerle devam etti. 
Sunular katılımcıların sorularının cevaplanması ile son buldu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , “Eğiticilerin, Eğitimi, Semineri”, Düzenlendi,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Çok Bulutlu
Güncelleme: 26.05.2019
Bugün
16° - 25°
Pazartesi
15° - 26°
Salı
17° - 29°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı