301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 15:31
 
ÇAYCUMA SERA OSB’DE İHALE VAKTİ
Gündem Haberi


Zonguldak – Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas ( SERA ) Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde  altyapı ihalesine çıkılıyor.
 

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde 2016 yılında kurulma çalışmalarına başlanılan, Zonguldak – Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (SERA) Organize Sanayi Bölgesi’nin Altyapı İhalesine çıkma aşamasına gelindi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanlığı yetkilileri, yerinde incelemelerde bulunmak, ihale öncesi yapılan çalışmaları gözden geçirmek üzere heyet halinde Zonguldak’a geldiler.
 

Heyette; Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, Şube Müdürleri Aylin İnam ve Recep Durukan , Mühendisler Murat Bilir ve Hasan Uzal yer aldı. Bakanlık heyetini Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu ve Sera Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Özgür Okur karşıladı. İlk gün Sera OSB ‘de fiziki incelemelerde bulunan heyet, ikinci gün Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti. Valilikte yapılan toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı’ da katılım sağladı.
 

Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir’in açılış konuşması ile başladı. Demir; 2016 yılında SERA OSB kurulum çalışmalarına başladıklarını, tek sektörlü olan Zonguldak Ekonomisinde Sektörel çeşitliliği sağlamak üzere yola çıktıklarını, öncelikli olarak bir fizibilite hazırlandığını, devamında yer seçimi ve yer tahsisi yapıldığını ve OSB tüzel kişiliğinin oluşturulduğunu ifade etti. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ÇAYCUMA, SERA, OSB’DE, İHALE, VAKTİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 19.09.2021
Bugün
20° - 24°
Pazartesi
21° - 29°
Salı
17° - 27°
Sayfalar
Haber Yazılımı