301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Temmuz 2018 - Cuma 15:26
 
Çaycuma Günleri Programı Belli Oldu
Güncel Haberi


Çaycuma’nın ilçe ilan edildiği 20 Haziran tarihi ilçede “Çaycuma Günleri” adı altında, 4 güne yayılan etkinliklerle kutlanacak.

20 Haziran 1944’te Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan bir teklifin yasalaşmasıyla ilçe olan Çaycuma’da bu tarih “Çaycuma Günleri” adı altında bir dizi etkinlikle kutlanacak. Etkinlikler çerçevesinde yerel sanatçılar, Grup Maske, Mithat Körler sahne alırken Hindistan, Gürcistan, Bulgaristan ve Makedonya’dan gelen halkoyunları ekipleri 4 gün boyunca gösteri yapacak. Yabancı ekipler bir gün de Perşembe beldesinde gösteri sunacak. Etkinlikler kapsamında Yazar Doğu Karaoğuz Çaycuma Belediyesi Yayınları arasında çıkan yeni kitabını imzalarken, belediyenin İmar Kanunu’nun 18. maddesine göre yapılan uygulamalarla hak kazanan vatandaşların tapuları da dağıtılacak.

4 ÜLKEDEN MİSAFİRLERİMİZ ETKİNLİKLERE

BÜYÜK RENK KATACAK

Konuyla ilgili açıklamalarda Bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Belediye olarak Çaycumalılık ruhu ve bilincini artırmak, hemşehri dayanışmasını güçlendirmek, birlikte, vatandaşlarımıza hoşça vakit geçirecek ortamlar yaratmak için çalışmalar yapıyoruz. Mayıs ayı içinde yaptığımız ‘Çaycumalılar Buluşuyor’ etkinliğinin ardından bu kez Çaycuma’nın ilçe olarak ilan edildiği 20 Temmuz’u merkezine alan “Çaycuma Günleri” yapıyoruz. 4 gün boyunca sürecek etkinliklerimizde konserlerin yanı sıra, 4 ülkeden gelen halkoyunları ekipleri sokak gösterileri yapacak. Hindistan, Bosna Hersek, Bulgaristan ve Makedonya’dan gelecek misafirlerimiz etkinliklerimize büyük renk katacak. Bir günü de Perşembe beldemize ayırdık. İmza günleri, tapu dağıtım törenleri var. Vatandaşlarımızın keyifle izleyecekleri bir program oluşturduk.  Yalnızca Çaycumalıları değil çevre il ve ilçelerdeki tüm vatandaşlarımızı etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.

 
 
 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çaycuma, Günleri, Programı, Belli, Oldu,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Yağışlı
Güncelleme: 13.04.2021
Bugün
-
Çarşamba
-
Perşembe
- 14°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı