301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 13:54
 
Başkan Uysal Gazetecilerle Buluştu
Gündem Haberi


Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Gülüç Büyük Anadolu Otel’de yemek programı düzenlediği yemekte, gazetecilerle bir araya geldi.

Düzenlenen yemek programına; Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı, Kozlu Gazeteciler Derneği Başkanı Tansel Kardeş, mesleğin duayenlerinden Bedri Erel ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

En büyük problemin insanların birbirlerini, sevmeye çalışırken önyargılı davranmak olduğunu vurgulayan Ereğli Beleye Başkanı Hüseyin Uysal, “ Bir gün önyargılardan kurtulup birbirimizi anlamaya ve dinlemeye başlarsak, o zaman hayatımızda daha iyiye gideceğimize inanıyorum’ dedi.

 Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, konuşmasında şunları söyledi:

“Gazeteci arkadaşlarımızın da eğitime, çalıştaylara, konferanslara, kongrelere gerek ilçemizde, gerek başka şehirlerde gidilmesine ihtiyaç var. Çünkü eğitime hiç ara veremeyiz. Eğitim olmadan iyiye, doğruya gideceğimize inanmam. Bu yüzden yorulmadan çok çalışmamız lazım. Bizim insanımız yaşamak için çalışıyor deriz. Oysa çalışmak için yaşamalıyız. Her alanda, başta belediyeler ve kamusal alanlar olmak üzere, basın da olmak üzere etik kuralları hayatımıza kazandırmamız lazım. Sizlerin de bildiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yerel yönetimler ve etik konuları konuşuldu. Zonguldak’ımızın da saygıdeğer meclis başkanımız Sayın Köksal Toptan Bey de oraya katıldı. Çok önemli bir konu. Önümüzdeki günlerde olgunlaştığı zaman iletişim yaparız. İnşallah Ereğli’de etik kuralları konuşmaya başlarız. Her alanda, özellikle belediyelerde, kamusal alanlarda, bir bina hayal edelim, hekimlikte, kamuda, belediyede etik kuralların konuşulduğu bir Ereğli düşünün. Mutlu oluruz. Bunları konuşmamız gerekli. Bizim en büyük problemimiz birbirimizi sevmeye çalışırken önyargılı davranmamız. Bir gün önyargılardan kurtulup birbirimizi anlamaya ve dinlemeye başlarsak, o zaman hayatımızda daha iyiye gideceğimize inanıyorum. Bizim kültürümüzde yaratılanı yaratandan ötürü seven bir nesiliz biz. Sevmeye devam edeceğiz, önyargısız.”

“ALGI YÖNETİMİ DEĞİL, GELİŞMİŞLİK ÜZERİNE KONUŞMAYA BAŞLAYALIM”

Dört buçuk yıl öncesi film şeridi gibi gözümün önünden geçti diyen Uysal, “Ne zaman gelişmiş ileri, güzel noktalara gideriz biliyor musunuz? Algı yönetimi değil, gelişmişlik üzerine konuşmaya başlarsak o zaman ileri noktaya gittik demektir. Gelişme mühendisliği konuşmamız lazım. Algı mühendisliği sosyolojik bir bilim. Gelişmişlik mühendisliği dediğimizde daha objektif olmamız lazım.  Dört buçuk yılda, göreve geldiğimizde bir şey söylendi. ‘Hiçbir şey yapmıyor.’ Dört buçuk yıl bitti, bu sefer ‘Hiçbir şey yapmadı’. Bence doğru. İnanın söyledikleri en doğru cümle bu. Bir şey yapmadım, çünkü hakikaten bir şey değil, çok şey yaptık. Bir şey yapmadı diyenler de çok şey yaptığımı ifade etmek istiyorlar. Dört buçuk yıl öncesi film şeridi gibi gözümün önünden geçti. İnanın Ereğli’de hangi noktaya gitseniz, yürüme mesafesinde yaptığımız bir işi görürsünüz.”

 “KAFAMIZI ELLERİMİZİN ARASINA ALIP DÜŞÜNMEMİZ LAZIM”

Basın olumsuz bir şeyler yazarsa, şehrin tanıtımına katkısı olumsuz yönde algılanacağını belirten Uysal, “Aslında bu hizmetleri en iyi sizler biliyorsunuz. Bir şekilde basında bu haberlerle karşılaşıyorsunuz. Ama bizler önümüzdeki günlere, geleceğimize bakacağız. Sizlerle beraber el ele konuşarak, daha güzel bir geleceğe gitmemiz lazım. Desteklerinize ihtiyacım var. Çünkü basın olumsuz bir şeyler yazarsa, şehrin tanıtımına katkısı olumsuz yönde algılanır. Bu yüzden yaptığınız görevler çok önemli. İlçemize ait güzel yöndeki bilgilendirmelerde üstünüze çok büyük sorumluluk düşüyor. Bu yüzden, hep beraber kafamızı ellerimizin arasına alıp düşünmemiz lazım.Bugüne kadar çok şeyler yaptık. Ama yeterli demiyoruz. Ne diyoruz? Biz yola devam diyoruz. Allah’ın izniyle de bu hizmetlere devam etmemiz lazım. Hepsi için aslında bir ufkumuz olmalı. Diyorlar ki bazen, vizyon sahibi… Çok güzel bir cümle, benim de hoşuma gidiyor böyle denilmesi. Vizyon ulaşılabilir, hayal edilebilir bir hedeftir. Ancak bizim çok hedeflere ihtiyacımız var. Bizim multivizyoner olmamız lazım. Vizyon yetmiyor artık. Çok fazla alanda vizyonlarımızı ortaya koymamız lazım. Önümüzdeki günlerde sizlere AK Projeleri tanıtmaya başlamamız lazım. A harfi Akıllı Şehir, ikincisi Atatürk Kültür merkezi, K harfi Kültür Yolu Projesi, Kent Meydanı projesi. Çok fazla açık vermeyeyim, projelerimi söylemeye başlamış olacağım.”

GECEDE DERNEK BAŞKANLARI DA KONUŞTU

Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın yaptığı hizmetleri anlatarak, Dernek Evi projesinde verdiği destekten ötürü Uysal’a teşekkür etti. Günay, son dönemde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ile aralarında yaşanan sorunlar nedeniyle ZGC yönetimine yönelik eleştirilerde de bulundu. Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı da Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Dernek Evi projesiyle kendilerinin de ufkunu açtığını, Alaplı’da da bu konuda taleplerde bulunduklarını ifade etti. Kozlu Gazeteciler Derneği Başkanı Tansel Kardeş de çalışan gazetecilerin sorunların çözümü için destek verilmesi gerektiğini belirterek, davetinden ötürü Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür etti. Avrupa Gazeteciler Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Altan Akçakese de belediyenin son dönemde basın kuruluşları arasındaki ikili uygulamaya son vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ereğli Basınının Duayeni Bedri Erel de Ereğli Gazeteciler Derneği ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti arasındaki problemleri büyütmeden, en kısa sürede sona erdirmek gerektiği vurgusu yaptı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Uysal, Gazetecilerle, Buluştu, , ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 26.06.2019
Bugün
21° - 28°
Perşembe
22° - 28°
Cuma
18° - 27°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı