301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 12:56
 
Başkan Alan'ın ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ Mesajı
Gündem Haberi


Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ nedeniyle yayınladığı mesajında;

  ‘1 Mayıs Dünya Emekçi ve Dayanışma Günü’nü’ kutlayan Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan; 1 Mayıs’ın, insan hayatında en yüce değer olan emeğin, alın terinin, üreterek çalışmanın kutlandığı önemli günlerden biri olduğunu ifade ederek, beraberlik ve dayanışma ruhunun pekiştirildiği, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan bir bayram olduğunu belirtti.

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle, yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “İşçi ve emekçi kardeşlerimizin, tüm dünyada birlik, beraberlik ve dayanışma günü olarak kutlanan, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, canı gönülden kutlarım. İşçilerimizin haklarının korunması doğrultusunda yapılacak her türlü samimi çalışmayı desteklemeye devam edecek, işçi ve emekçi kardeşlerimizin her zaman yanlarında olacağız. İşçi kardeşlerimizin, çalışma koşullarının iyileştirilmesine, hak ettikleri yaşam standardına kavuşmaları yerel yönetimler olarak, bizler için de büyük önem arz etmektedir.

Çalışanların hak ve taleplerini dile getirdikleri bugün, emeğin değerini ortaya çıkarması yönüyle de toplum hayatında önemli bir yere sahiptir. Üretim ve istihdam oranlarına baktığımızda ülkemiz son yıllarda, büyük bir gelişim göstermiştir. Bu gelişimin etkenleri arasında en büyük pay ise işçilerimizindir. Onlar sayesinde bu kalkınma ve üretim sağlanmıştır. Ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak rakamlara ulaşmasını sağlayacak olan, başta üretim olmak üzere tüm sektörlerde çalışan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün barış, kardeşlik ve huzur ortamında kutlanmasını temenni eder, saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Alan'ın, ‘1, Mayıs, Emek, ve, Dayanışma, Günü’, Mesajı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.06.2020
Bugün
14° - 25°
Cumartesi
17° - 26°
Pazar
17° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı