Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
BELEDİYE-İŞ 9. OLAĞAN GENEL KURULU
Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şubesi’nin 9. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.
Ekonomi Haberi


Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılan genel kurula Zonguldak Belediye Başkan Vekili Adil Bahadır, sivil toplum örgütü temsilcileri ve delegeler katıldı. Genel kurulda konuşma yapan Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Cavit Zülfikar, “Devletin Sosyal harcamaları kısıtlandı. Paran kadar hizmet dönemi başladı. Yerel yönetimlerde yaygın bir özelleştirme yöntemi olarak kullanılan taşeron uygulaması, işgücü piyasasının parçalanması esasına dayalı bir istihdam modelidir.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘İşsizliği önlemek ve istihdamı artırmak için uğraşıyoruz ama önümüzdeki en büyük engel kıdem tazminatları’ diyor, ayrıca da utanmadan tazminatlar tavandan ödeniyor diyor. Şu anda ülkemizde çalışanların yüzde 10 tavandan yüzde 90’da asgari ücretten tazminatlarını almaktadır. Ak Parti iktidarı, gerek Belediye ve Büyükşehir kanunlarında yapılan değişikliklerle, gerekse Norm Kadro değişikleri ile gerekse 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılmak istenen değişiklikler, Taşeronlaşmayı 4-B’ yi ve 4-C’yi, güvencesiz, esnek çalışma biçimlerini kamu Özel İşçi-Memur ayrımı yapmadan tüm çalışma hayatına yaymaktır” dedi.
Daha sonra konuşan Belediye İş Genel Sekreteri Nihat Ayçiçek, “Başbakan’a inanmak istiyorum, ama bakıyorsunuz memura sadece toplu sözleşme hakkı veriyorsunuz. Ama çalışanların moral ve motivasyonlarını yükseltecek sosyal programların artırılması, sağlıklı ve güvenli çalışma koşullarının sağlanması, istihdam güvencesi ve sosyal çalışma hayatının kalitesini artırmaktır. Türkiye’nin en büyük sorunu işsizliktir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Genel kurulda tek adayın Tahsin Atayan olduğu belirtildi.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
21° - 29°
Çarşamba
22° - 28°
Perşembe
23° - 25°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı