301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
“Gelir vergisi beyan dönemi başladı“
Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar Gelir Vergisi Beyan döneminin başladığı ve 25 Mart akşamına kadar verilmesi gerektiğini hatırlattı.
Ekonomi Haberi


Hüseyin Bayar yaptığı açıklamada “ Gelir Vergisi Mükelleflerimiz (Basit Usul Hariç) 2009 yılında elde ettikleri gelirlerini 2010 Mart ayının birinci gününden 25. günü akşamına kadar bağlı oldukları vergi dairesine vermeleri kanuni bir ödevdir.Vergi Dairesi Başkanlığı olarak mükelleflerimizin beyanlarının gelirlerini yansıtmasını beklemekteyiz.
Başkanlımız bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan elde ettiği veriler ile mükelleflerimizin beyanlarını karşılaştırılacaktır. Beyanda bulunacak mükelleflerimizin bu hususu dikkate almalarını özellikle hatırlatırım.
Karşılaştırma sonucunda uyumsuzluk tespit edilen mükelleflerimiz hakkında yasal işlemler başlatılacağı tabidir.
Diğer taraftan, Kira geliri elde eden mükelleflerimizde bu gelirlerini aynı sürede beyan edecekledir.
Konutlardan elde edilen kira gelirleri beyan edilmez veya eksik beyan edilirse, 2009 yılı için 2.600 Türk Liralık istisnadan yararlanılamadığı gibi cezai işlemde yapılabilecektir.
Bu konuda Zonguldak genelinde kira gelirlerinin tespiti amacıyla denetimlerimiz devam etmekte olup, mükelleflerimizin cezalı duruma düşmemek ve hak kaybına uğramamak için beyanlarını zamanında ve eksiksiz bildirmeleri gerekmektedir.”
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
12° - 17°
Cuma
11° - 17°
Cumartesi
13° - 20°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı