301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
KENT KONSEYİ LOGO YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
Zonguldak Kent Konseyi Logo Yarışması ödül töreni Makine Mühendisleri Odasında gerçekleştirildi.
Ekonomi Haberi


Zonguldak Kent Konseyi tarafından başlatılan logo yarışması Makine Mühendisleri Odasında yapıldı. Törene, Zonguldak Belediye Başkan Vekili Kemal Cangöz, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Vural Evren, Mimarlar Odası Başkanı Turan Demirtaş, Şoförler Odası Başkanı Osman Bahar, yarışmacılar ve davetliler katıldı.
Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Mahmut Yesari Sezgin, “Sivil inisiyatifin yönetişime katılımına, kentsel refah konularına ve kentimizin simgeleyen değerlerine temasta bulunarak Zonguldak’ı simgeleyebilecek niteliğe sahip bir logo elde etmek beklentisi ile düzenlemiş olduğumuz herkese açık olan yarışmamız sonuçlanmıştır. Bundan böyle yazışmalarımız, albüm, katalog, broşür, afiş ya da benzeri basılı yayınlarımız ile internet sitemizde kullanılacak olan logomuz belirlenmiştir. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Güler Akalın, Yrd. Doç. Çağlar Uzun, Yürütme Kurulu üyemiz Hüseyin Toroman, Mimar Ece Bakioğlu ve Karikatürist Mete Arif Tokmak’dan oluşan jürimizin değerlendirmesi sonucu birinci olan logo kurumsallaşmamızın bir adımı olacaktır. Bundan böyle kent konseyimiz tarafından kullanılacaktır. 1 yıl içerisinde tamamlamayı hedef haline getirdiğimiz kurumsal yapımız için her gün yeni bir adım atmakta olup, çalışma gruplarımızdan sonra meclis yapılanmalarımızda devam etmektedir. Bu süreçte kadın meclisimizin ardından bildiğiniz gibi mahalle meclislerimizde ilk toplantısını gerçekleştirerek çalışmalarına başlayacaktır. Bunlara paralel olarak özellikle kültür, sanat ve eğitim çalışma gurubumuz ile gençlik meclisimizin sosyal ve kültürel etkinliklerinin yoğun bir şekilde önümüzdeki yaz mevsiminde gerek festival bünyesinde gerekse yaz boyunca gerçekleştirilmesi düşünülmektedir. Zonguldak için güzel çalışmalara imza atma amacında olan Kent Konseyimiz Zonguldak hassasiyeti taşıyan tüm katılımcılarımız, gönüllülerimiz, meclislerimiz ve çalışma gruplarımızla beraberce araştırarak, düşünerek, çözümler üretmeye gayret sarf etmeye devam edecektir” dedi.
Daha sonra konuşma yapan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Güzel Sanatlar
Fakültesi Dekanı Prof. Güler Akalın, “Zonguldak’ta ilk kez böyle bir logo yarışması yapıyoruz. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Zonguldak doğa kenti olarak çok güzel bir yer. Yarışmamızda Zonguldak’ın niteliğini simgeleyen logo olmasını istedik. Zonguldak’ın çok güzel bir alana ihtiyacı var. Zonguldak’ta diğer kentlerimiz gibi çarpık kentleşmeden nasibini almış bir yer. Amacımız kenti iyi simgeleyecek bir logoyu seçmekti. Bundan sonra ki çalışmalarımıza en iyi şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından, 1. olan Tolga Darende’ye, 2. olan Ayhan Yavuz’a ve 3. olan Halis Çavuş’a plaketlerinin yanı sıra, 1. ye 100 TL, 2. ye 300 TL ve 3. ye ise 200 TL hediye edildi.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
12° - 17°
Cuma
11° - 17°
Cumartesi
13° - 20°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı