Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
TSO’DAN KAMYONET SÜRÜCÜLERİNE K 2 BELGESİ UYARISI
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, kamyonet sürücülerini 3.5 ton ağırlığı bulunan hususi kamyonet türü taşıtlarda K 2 yetki belgesi denetimleri 30 Nisan’da başlayacağı konusunda uyardı.
Ekonomi Haberi


Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan yazılı açıklamada, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu uyarınca geçici yüklü ağırlığı 3.5 ton altındaki hususi amaçla kullanılan kamyonet türü taşıtlar için K 2 yetki belgesi ile ilgili denetimler 30 Nisan tarihinde ilimizin çeşitli noktalarında başlayacak olup bu denetimlerde K 2 yetki belgesi olmayan araçlara başta Ulaştırma Bakanlığı Denetim görevlileri, Jandarma, Trafik ve Zabıta memurları tarafından yapılabilecek kontrollerde 2.000 TL para cezası uygulanacaktır. Ayrıca kamu kurumları K türü yetki belgesi olmayan ticari ve gayri ticari taşıtlara hiçbir gerekçe ile yük veremeyecek,nakliye ve hizmet alımı ihalelerinde şartname ve ihale türüne göre K belgesi olamayan gerçek ve tüzel kişiler ihaleye giremeyecektir. Bu nedenle, odamıza başvuruda bulunup kendisine verilen KUGM hesap numarasına ödeme yapmayıp hakkı zayi olan başvuru sahiplerinin ödeme hesaplarını yeniden güncelleyerek ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunmayan tüccar, esnaf, tacir, küçük esnaf, ziraat odası üyesi tüm tüzel ve gerçek kişilerin ilgili tarihe kadar K2 yetki belgelerini ivedilikle edinmesi, başvurularını son 15 güne bırakmamalıdır. Kamyonetlerinde çeşitli tadilatlar yaptırıp bunları ruhsatlarına ekletmeyerek araçlarına istihap haddi fazlası ağırlık yüklemek durumunda kalanların 1320 TL ceza uygulamasına maruz kalmamak için ruhsatlarında güncelleme yapılmalıdır” ifadelerine yer verildi.
Başvurularda evrakların tam olması gerektiği yeniden hatırlatıldığı açıklamada, “Başvurularda dilekçe, yetki belgesi ve taşıt kartı formlarını okunaklı olarak doldurulması, ikametgâh belgelerini nüfus müdürlüğünden, imza sirkülerini noterlerden ,vergi kayıt örneğinin vergi dairesi veya mal müdürlüğünden alınması ve odamıza asıllarının getirilmemesi durumunda K belgesi düzenlenmeyecektir. Öte yandan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasına yapılacak başvuru öncesinde araç muayenelerinin mutlaka yaptırılması ve ruhsatların ruhsatın alındığı trafik tescil bürosu aracılığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Pol-Net sistemi ile karşılaştırılması hususu başta meslek odaları olmak üzere, belge alma zorunluluğu bulunan gerçek ve tüzel kişilere kamuoyuna ve ilgililere önemle duyurulur.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
21° - 29°
Çarşamba
22° - 28°
Perşembe
23° - 25°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı