ZONGULDAKLI GAZETECİLER TOKİ ARAZİSİNİ İNCELEDİ
Haber
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00 Bu haber 853 kez okundu
 
ZONGULDAKLI GAZETECİLER TOKİ ARAZİSİNİ İNCELEDİ
Zonguldaklı Gazeteciler TOKİ arazisini inceledi. Bu incelemeye Zonguldak Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Özgür Topaloğlu da katıldı .
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ve ilçe derneklerinin Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürlüğü nün destekleriyle yürüttüğü medya mensuplarını ev sahibi yapma projesinde konut yapılacak arsa gazeteciler tarafından bizzat incelenerek bilgi alışverişi yapıldı.

Güncel Haberi
ZONGULDAKLI GAZETECİLER TOKİ ARAZİSİNİ İNCELEDİ

ZGC Konut projesi incelemesine ZGC Başkanı Derya Akbıyık, ZGC Kurucu üyesi duayen gazeteci Bedri Erel, Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı İ. Necati Günay, Çaycuma Gazeteciler Derneği Başkanı Sezai Bilici, Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı, ZGC İkinci Başkanı Seçkin Kırarslan, Genel Kurul Üyeleri Muhammet Karapınar, Süleyman Şen, Davut Uyar yer aldı.
Gazeteciler yeri gezerek durum hakkında açıklamalarda bulundular. İlk konuşmayı ZGC başkanı Derya Akbıyık yaptı.
Akbıyık’’ TOKİ çalışmaların da son aşamaya geldik’’
Akbıyık “Bugüne kadar çok uğraş verdiğimiz projede ilk defa BİK ve gazeteci arkadaşlarımla beraber konut yapılacak alandayız. Yer ve mevkii güzel. Ulaşımı rahat. Yeşili denizi ve doğası var. Konut yapılacak alanlar iki ayrı arsada hayata geçecek. 2+1 konutlarda 4 bin TL peşinat, 15 yıl vade konut bitiminde tutarın %12’si ödenecek. Anahtar tesliminde taksitler başlayacak. Ön verilen peşinat %12 ödemeden düşülecek.
3+1 konutlarda 6 bin TL peşinat verilecek. Binanın %50’si tamamlandığında taksit ödemeleri başlayacak. Bu dairelerde vade 10 yıl olacak. 3+1’ler 100-115 metrekare veya 130 metrekare olarak iki seçenekli olarak yapılmaktadır.
TOKİ heyeti geldi alt yapı ve arsa incelemeleri yapıldı. Ön avam proje çıkartılmış toplamda başlangıçta 54 daire görülüyor. Bu sayıyı artırmaya çalışıp revize edeceğiz.
Şuan plan proje ve maliyet çalışmaları TOKİ idaresince yapılmaktadır. İnşallah hayırlısı ile konutlara sahip olacağız” dedi.
Topaloğlu ’’Gazetecilerin konut sahibi olması çok önemli’’
Gazetecilerin çoğunun ev sahibi olmadığını belirten BİK Zonguldak Müdürü Özgür Topaloğlu Zonguldaklı Medya mensuplarının konut sıkıntısını giderecek ve onları ev sahibi yapma projesinde önemli ilerlemeler kaydedildiğini söyledi. Bununla ilgili Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğünün de Türkiye çapında bu projeleri desteklediğini belirten Topaloğlu ZGC’nin ilçe dernekleri ile ortak yürüttüğü bu projede adım adım ilerleme sağlandı. Şimdi ön peşinatlar ve başvuru süreci gündeme gelecek. En önemli nokta ise taleplerin oluşmasıyla tamamlanacak. Oluşacak olan kesin taleplerle proje hayata geçmek için hazır hale gelecek dedi.
GÜNAY’ ’Ereğli meslektaşlarımız burada konut sahibi olacak ‘’
EGD Başkanı Necati Günay “Bu proje bizler için önemlidir. Cemiyet ve ilçe dernekli olarak uğraştık ve yorulduk. Ereğli’den bir çok gazeteci arkadaşımız bu konut projesinde yer alacaktır” dedi.
BİLİCİ ’’Çaycumali gazeteciler olarak bu projede yer alıyoruz’’
Çaycuma Gazeteciler Derneği başkanı Sezai Bilici “ TOKİ Konut projesini önemli buluyorum. Çaycuma’dan yaklaşık 10 talep olacak. İlk defa böyle bir çalışma yapılıyor. Yer mevkii ve manzara mükemmel. Ulaşım bana başta biraz uzak gibi geldi. Konutlar yapıldığında güzel bir eser ortaya çıkacağına inanıyorum” dedi.
DOĞAN ’’Konut yapılacak yerin manzarası ve konumu müthiş’’
Alaplı Gazeteciler Derneği başkanı Doğan Bostancı “ Zonguldak’ın en güzel yerini gazeteciler sahip olacaktır diye düşünüyorum. Üniversiteye yakın olması önemli. Gazetecilerin kendine ait bir yeri olması , güç şartlarda çalışan gazetecilerin ev sahibi olması açısından bu proje dikkat çekiyor. Biz cemiyet ve dernekler olarak bu konuda üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyorum. İnşallah bundan sonra sıkıntı olmaz. Bu proje mutlu sonla tamamlanır. Gazeteci arkadaşlarımız ön peşinatlarını hazırlasınlar” dedi.
Yapılan incelemenin ardından gazeteciler kendi arasında sohbet ederek bundan sonra ki çalışmalarda neler yapacaklarını karar altına aldılar.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı