301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
REKORTMEN BAĞIŞÇIYA PLAKET
Kızılay Kan Merkezi Zonguldak Şubesi’ne 46 kan bağışı yapan rekortmen bağışçıya teşekkür plaketi verildi.
Teknoloji Haberi


Kızılay Kan Merkezi Zonguldak Şubesi’ne 46 kan bağışı yaparak, rekortmen bağışçı olan Adem Ekşi’ye teşekkür plaketi verildi.
Kızılay’a 46 kez kan bağışında bulunarak rekortmen bağışçı unvanını kazanan 48 yaşındaki Adem Ekşi, 19 yaşında kan vermeye başladığını sırasıyla bronz, gümüş ve altın madalya en sonunda da teşekkür plaketi almaya hak kazandı.
Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Doktoru Ömer Selim Alan, rekortmen bağışçıya plaketini vererek, “Daha önce yapılan ödül törenine Adem Bey işleri nedeni ile katılamadı. Zonguldak ve Bartın’da plaket almayı hak eden tek bağışçımızdı. Kısmet bugüneymiş. Kendisi geldi bizleri ziyaret etti. Biliyorsunuz Türk Kızılay’ının yönetmeliği gereği, her 10 bağışa bronz, 25 bağışa gümüş, 35 bağışa altın, 45 ve üstü kan bağışlarında plaket takdim ediyoruz. Adem Bey’de 46 kan bağışıyla sağ olsun hak etti. İnşallah Adem Bey gibi çok kan bağışlayan bağışçılarımız hem ilimizde hem Türkiye’de artacaktır. İnanın kan bağışlarımız olmasa, onların gönüllü bağışları olmasa bizlerin burada hiçbir fonksiyonu yok. Çünkü onlardan aldığımız bağışları ihtiyaç anında Zonguldak ve Bartın’daki hastanelerimize ulaştırıp, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza fayda sağlıyoruz” dedi.
46 bağışla rekortmen olan Adem Ekşi, “Herkesi güzide kuruluşumuza bağış yapmaya davet ediyorum. Yarın herkesin bir yakınına, çok yakınımıza da lazım olabilir. Buradan kan alabilmemiz için kan vermemiz bağışlamamız gerekiyor. Herkese teşekkür ediyorum” dedi. Türk Kızılayı Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün ise, ”Adem Ekşi kardeşimi kutluyorum. Kendisi benim çocukluk arkadaşım. Aynı mahallede büyüdük. O nedenle de böyle bir ödül alması benim açımdan da çok güzel bir şeydir. İftihar ediyorum. Adem kardeşim gibi de bütün Zonguldaklı kardeşlerimizi bilhassa gençlerimizi bu yarışa katılmaya davet ediyoruz. İnşallah bu yarışa adem’in arkasından bir sürü daha arkadaşlarım katılır” diye konuştu.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 26.06.2019
Bugün
21° - 28°
Perşembe
22° - 28°
Cuma
18° - 27°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı