SOLİSTLER YARIŞMA ÖNCESİ TER DÖKTÜ
Haber
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00 Bu haber 1299 kez okundu
 
SOLİSTLER YARIŞMA ÖNCESİ TER DÖKTÜ
Gençlik Merkezleri arası Türk Halk Müziği Solist, solo çalgı uzun hava ve toplu icra branşları yarışmaları öncesinde Zonguldaklı solist ve yarışmacılar provalarda tek döktü.
Kültür Haberi
SOLİSTLER YARIŞMA ÖNCESİ TER DÖKTÜ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2012 yılı faaliyet programı gereği Gençlik Merkezleri arasında Türk Halk Müziği solist, solo çalgı, uzun hava, ve toplu icra branşlarında yaş grupları kız-erkek yarışmaları yapılacak. Zonguldak’ta Cumartesi günü GMİS Salonunda gerçekleştirilecek eleme yarışmaları sonunda branşlarında birinci ve ikinci olanların 24-25 Mart tarihleri arasında Kırşehir’de gerçekleştirilecek grup elemelerinde Zonguldak’ı temsil edecekler. Yarışmacılar, yarışma öncesinde Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nde prova çalışmalarında ter döktü. Oldukça heyecanlanan yarışmacıların, zaman zaman şaşırdığı da görüldü. Yarışmacıların yanlışlık ve eksiklikler ise ustaları tarafından düzeltildi. Provayı Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez’de izlerken, genç yetenekler adeta türkü ziyafeti verdi.
Zonguldak Gençlik Merkezi Müdürü Haydar Üzülmez, yarışmanın 25 Şubat Cumartesi günü GMİS Salonunda yapılacak yarışmaya müracaatların ise 24 Şubat Cuma gününe kadar süreceğini ifade etti.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı