AMASRA'DA TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
Haber
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00 Bu haber 2687 kez okundu
 
AMASRA'DA TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
Bartın'ın Amasra ilçesinde, kente kurulması planlanan termik santral ile ilgili anlaşmanın imzalanmasına tepki gösterildi.
Ekonomi Haberi
AMASRA'DA TERMİK SANTRAL PROTESTOSU

Amasra'da vatandaşlar, kente kurulması planlanan termik santral ile ilgili anlaşmanın imzalanmasına tepki gösterdi. Protesto eylemine Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin, Bartın Platformu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, "Biz biliyoruz ki, Bartın, Karabük, Zonguldak için Çevre Bakanlığı'nca hazırlanan Çevre Düzeni Planı'nda Bartın için termik santrale yer yoktur. Hukuken hiçbir dayanağı olmayan böyle bir yatırımı kaygıyla takip ediyoruz. İlgili bakanlıklar ve şirket, hukuka ve mevcut planlara uymak zorundadırlar. Amasra halkının ve Amasra Belediyesi'nin tek beklentisi, hukuk sınırları dışına çıkılmaması ve Amasra'ya termik santral yapılmamasıdır. Siyasilerin 'Amasra'ya termik santrale
izin vermeyiz' söylemine rağmen, Enerji Bakanı'nın yerli kömüre dayalı enerji üretiminden bahsederek, böyle bir toplantıda yer alması önemli bir çelişkidir. Sürecin takipçisi olacak, termik santral yapılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ise, "Bartın Belediyesi dimdik, Bartın ve Amasra halkının yanındadır. Termik santralin yapılması buraya uygun olmadığından biz kalbimizle Amasra'ya termik santral yaptırmayacağız" ifadelerini kullandı.
Eylemciler, konuşmaların ardından "Termik santral istemiyoruz" sloganları attı.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı