Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
ERDEMİR'DEN BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIMI
Ereğli ilçesinde kurulu Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR) yönetim kurulunca bedelsiz sermaye artırımına gidildiği belirtildi.
Ekonomi Haberi


ERDEMİR tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, 2 milyar 150 milyon TL çıkarılmış olan sermayenin yüzde 43,7 oranında, 940 milyon TL artırılarak 3 milyar 90 milyon TL'ye yükseltilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Açıklamada, "Şirketimiz Yönetim Kurulu, 15 Şubat 2012 tarih ve 9111 sayılı kararı ile halihazırda 2 milyar 150 milyon TL olan çıkarılmış sermayemizin, 5 milyar TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanımız içerisinde kalınmak ve birikmiş karlar ve sermaye enflasyon
düzeltme farklarından karşılanmak üzere, yüzde 43.7 oranında, 940 milyon TL artırılarak 3 milyar 90 milyon TL'ye yükseltilmesine, söz konusu sermaye artırımı nedeniyle oluşacak payların mevcut pay sahiplerine şirketimiz sermayesine iştirakleri oranında bedelsiz olarak kayden dağıtılmasına ve konu ile ilgili işlemlerin ifası için Genel Müdürlüğün yetkili kılınmasına karar vermiştir" denildi.
Açıklamada, yukarıdaki açıklamalar hatırlatılarak şöyle denildi: "Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri 8 -54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda ve konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz."
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
18° - 27°
Cumartesi
17° - 28°
Pazar
18° - 36°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı