301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
KESK GMİS’TEN DESTEK İSTEDİ
21 Aralık 20011 tarihinde, grevli toplu sözleşme hakkı, anti demokratik uygulamalarını protesto için eyleme çıkacak olan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Zonguldak Şubesi Genel Maden İşçileri Sendikası’ndan destek istedi.
Ekonomi Haberi


KESK’e bağlı ESM Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Kumkumoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Acar, GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş’ı makamında ziyaret etti. 21 Aralık 2011 eylemi için Alabaş’tan destek isteyen Kumkumoğlu; “Başkanım, bildiğiniz gibi 21 Aralık günü KESK olarak ülke genelinde, grev hakkını içeren bir toplu sözleşme istemiyle çıkacağımız genel grevde, ayrıca kamu hizmetlerinin ticarileştirilmesine son verilmesi, “KHK Demokrasi’sine son verilmesini, her türlü güvencesiz çalıştırılmaya son verilmesi, zorunlu fazla mesaiye uygulamasına son verilmesi, eşit işe eşit ücret, asgari ücretin 1000 TL’ye çıkarılması, hukuk dışı yapılan tutuklama ve göz altılara son verilmesi, tutukluların serbest bırakılması gibi halkımızı yakından etkileyen talepleri de dile getireceğiz. Eyleme çıkacağımız gün, adını yaptığı eylemleriyle dünya tarihine altın harflerle yazdırmış olan Genel Maden İşçileri Sendikamızın da desteğini bekliyoruz” dedi.
Maden işçileri ve onun örgütlü gücü olarak, her zaman emeğin ve demokrasi mücadelesinin yanında olduklarını söyleyen GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, “21 Aralık’ta maden işçileri ve GMİS olarak haklı eyleminizde yanınızdayız. Zaten bunun terside düşünülemez. Maden işçisi ve sendikasının tarihi emek ve demokrasi yolunda işçi sınıfının yolunu aydınlatmış mücadelelerle doludur” diyerek eyleme destek vereceklerini söyledi.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 26.06.2019
Bugün
21° - 28°
Perşembe
22° - 28°
Cuma
18° - 27°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı