301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
KARDEŞ BELEDİYELER’DEN TSO’YA ZİYARET
İçişleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Birleşmiş Milletler Türkiye Bürosu işbirliğiyle `Avrupa Birliği Kardeş Şehirler Projesi` kapsamında kardeş şehir ilan edilen İtalya'nın Brindisi ve Monfalcone Belediyesi yetkilileri, Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir’i ziyaret etti.
Ekonomi Haberi


Zonguldak Belediyesi’nde imzalanan kardeş kent protokolü törenin ardından TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir’i makamında ziyaret etti. İtalya’nın Brindisi Belediyesi Uluslar arası İlişkiler Direktörü Francesco Flera,, Brindisi Belediyesi İmar Müdürü Valerio Costantino, Brindisi Belediyesi Uluslar arası İlişkiler Birimi Memuru Daniele Palmisano, Yerel Yönetim Reformu Projesi Uzmanı Ferhat Emil Başkanlığı’nda, Başkan Salih Demir’den Zonguldak ile ilgili bilgiler aldı.
Heyete, Zonguldak TSO tarafından bastırılan Zonguldak ile ilgili Türkçe, İngilizce ve İtalyanca dillerindeki bilgilerin yer aldığı kitap verildi.
Program hakkında bilgi veren Yerel Yönetim Reformu Projesi Uzmanı Ferhat Emil, “İtalya’daki bu her iki belediyede liman şehridir. Tersane faaliyetleri orada da yoğun, her iki belediye de sanayi şehridir. Belediyecilik hizmetinde gelişmiştir. Ortak geliştirilebilecek pek çok alan var. Bu gün de sizlerle birlikte Zonguldak’ın ekonomik gelişimini sizlerden dinlemek istiyorlar. Onlarda sunumda yapabilirler, her iki kentinde iktisadi ve ticari açıdan ilişkilerini artırabilecekleri ve bize de katma değer verebilecekleri ilişkiler konusunda da fikir alışverişinde bulunması söz konusudur” dedi.
Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Demir ise “Zonguldak’ın 1890’dan sonra Fransızların kömür ürettiği ve bütün dünyaya sevk ettiği bir yerdir. Zonguldak en başlarda bir süre Fransız kültürü altında kalmış bir ildir. Özel sektör devreye girdi. Erdemir ve TTK’nın bazı üretim bölümleri özel sektöre geçti. Zonguldak 1990 yılından sonra kitlerden kurtularak özel sektörün ağırlığı hissedilmeye başlandı. Üniversitemiz de her geçen gün gelişiyor. Zonguldak küçük gibi görünebilir ancak baktığımızda Batı Karadeniz Bölgesi’nin en önemli kentidir” diye konuştu.
Heyete, ziyaretin ardından Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı temsilcisi tarafından TSO Toplantı Salonu’nda, Zonguldak ile ilgili bilgiler verildi.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 01.12.2020
Bugün
- 15°
Çarşamba
- 13°
Perşembe
- 13°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı