301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
KOZLU’DA ATIK SU PROJESİ HAZIR
Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kozlu’da atık su projesini yaptıklarını ifade etti.
Ekonomi Haberi


Zonguldak Belediyesi ile yaptıkları protokol gereğince yapılan proje ile atık suların arıtma tesisine transfer edileceğini ifade eden Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, dere ıslahıyla da denizin temiz olacağını aktardı. Başkan Bektaş, şöyle devam etti:
“Tüm atık su projemizi yaptık. Yüzde 80’ni Kozlu Deresine gelecek şekilde tamamıyla bitmiş vaziyette. Zaten Zonguldak Belediyesiyle yaptığımız protokol gereği yeni yapılan artıma tesisine transfer edilecek. Zonguldak Belediyesi’nde dörtte bir oranında bir ödeme yapacağız arıtma ile ilgili, onunda kredi taleplerimizi yakında kredi çıkarsa hem Zonguldak Belediyesinin işine gelecek hem de biz bir an evvel bitirmiş olacağız. Bizde hemen hemen Zonguldak Belediyesiyle aynı zamanda arıtmaya geçmiş olacağız. Arıtma biter bitmez dere ıslahımız başlıyor. Dere ıslahımızla birlikte hem mavi bir denizimiz hem de mavi bir deremiz olacak inşallah. Protokol gereği Zonguldak Belediyesiyle aynısını kullanacağız. Zonguldak Belediyesi’nin şuanda yaptığı artıma 70 bine yakın nüfus, arıtma tesisinin 150 bin nüfus kapasitesi var. Zonguldak Belediyesi’ne dörtte bir oranda ödeme yapacağız.
Zonguldak belediyesine, oraya yatırdığım para kadar harcasam, kendimde yaparım ama gerek yok. 2 kilometre arayla iki arıtma tesisine gerek yok. Mahallelerimizde çalışmalar hala yapılır. Zonguldak belediyesinde hiç alt yapı yapılmazken, ben ilk belediye başkanı olduğumdan beri hep bunların hazırlığını yapıyordum.”
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.06.2020
Bugün
14° - 25°
Cumartesi
17° - 26°
Pazar
17° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı