301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 00:00
 
KIR, ÇELİK SEKTÖRÜNE YENİ PAZAR ARAYIŞINDA
ZERÇEV ve ERİŞGEM Başkanı Cevat Kır, çelik sektöründe yeni Pazar bulmak ve İtalya'da çelik sektöründe marka olmuş firmalarla bilgi alış verişinde bulunmak için İtalya'ya gidecek.
Ekonomi Haberi


Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği (ZERÇEV) ile ZERÇEV bünyesinde kurulan Ereğli İş Geliştirme Merkezi (ERİŞGEM) Başkanı Cevat Kır, çelik sektöründe yaşanan hareketlik nedeniyle hem yeni bir Pazar bulmak hem de çelik sektöründe marka olmuş firmalar ile fikir alış verişinde bulunmak üzere İtalya'ya gidecek. Özellikle yaşanan ekonomik krizin etkilerinin hissedilir bir şekilde azaldığı gözlemlendiği şu günlerde, çelik sektörüne dair bilgi edinmek amacı ile İtalya'da değişik temaslarda bulunacak olan Cevat Kır, İtalya'da ki ileri gelen çelik şirketleri ile görüş alış verişinde bulunacak. Krizin ardından sektördeki hareketliliğe dikkat çeken Kır, “2010 yılı için çelik piyasasında tahminleri gerçekleşmediğini gözlemlemekteyiz. Özellikle yılın 2. yarısında fiyatların düşüşe geçeceği tahmin ediliyordu. Ancak, dünya da fiyatların belirlenmesinde etkili olan Çin'in üretimlerini kısması ve dünya da çelik sektöründe söz sahibi olan firmalarında buna ayak uydurması ile fiyatlar beklenilenin aksine düşüş göstermedi. Dünya genelinde gözlenen fiyat politikası bizleri de ihracat yapabilme açısından avantajlı bir pozisyona getirmektedir. Bu bilgilerin ışığında, hem yeni pazar arayışları hem de çelik sektöründe İtalya'da marka olmuş firmaları ziyaret ederek fikirlerimizi paylaşacağız. Krizin İtalya'da ki etkilerini yerinde gözlemleme fırsatı bulacağımıza inanıyorum. Geçtiğimiz yıla nazaran çelik üretimi yüzde 45 arttığı gözlemlenen İtalya'da ki bu artışın tüketimin aynı orantıda arttığı şeklinde yorumlanması durumunda, İtalya'nın çelik sektörü açısında hareketli bir pazar olduğunu söyleyebiliriz” dedi.
Gezilerinin süresini 4 gün olarak planladığını söyleyen Kır, bu gezinin ülkemiz açısından da yararlı olacağına inandığını ifade etti.
Kaynak: Editör: DÜŞÜNÜ-YORUM
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
12° - 17°
Cuma
11° - 17°
Cumartesi
13° - 20°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı