301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 12:28
 
’19 Mayıs ve Gençlik’ Konulu Konferans Düzenlendi
Gündem Haberi


‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü vesilesiyle, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ayça Erinç Yıldırım tarafından 20 Mayıs Pazartesi günü ’19 Mayıs ve Gençlik’
konulu konferans verildi.

Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Rektör Danışmanı ve Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Haluk Güven ve akademik personel katıldı.

Konferansta konuşan Ayça Erinç Yıldırım,  milli bayramların modern devletler için taşıdığı önemi vurgulayarak 19 Mayıs’ın milletimiz için ifade ettiği önemi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu bayramı neden gençliğe ithaf ettiğini anlattı.

Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından 19 Mayıs 1919 ile 29 Ekim 1923 arasında geçen tarihsel döneme değinerek Milli Mücadele ve sonrasında Cumhuriyetin kuruluş döneminin büyük bir önem taşıdığını vurguladı. Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti için ulusal bayramların en önemli işlevinin, bu tarihsel kesitte yaşanan olayların törensel kutlamalarla tekrar yaşatılarak, toplumda ulusal bir bilincin yaratılması ve özgüven duygusunun yeniden kazananılmasında önemli bir rolü olduğunun altı çizdi.
Konferans sonunda Prof. Dr. M. Haluk Güven,  konuşmacı Dr. Öğr. Üyesi Yıldırım’a teşekkür belgesi verdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , ’19, Mayıs, ve, Gençlik’, Konulu, Konferans, Düzenlendi,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.06.2020
Bugün
14° - 25°
Cumartesi
17° - 26°
Pazar
17° - 26°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı