Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 14:45
 
1 Tezsiz, 2 Tezli Yüksek Lisans Programına YÖK'ten Onay
Eğitim Haberi


Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde 1 Tezsiz, 2 Tezli Yüksek Lisans Programı açılmasına onay verdi.

BEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Tezli Yüksek Lisans Programı ile Eğitim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı ve Eğitim Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans 2’nci Öğretim Programı açılması YÖK tarafından karara bağlandı.

Bu kapsamda, BEÜ’nün büyüme ve gelişme hedefleri doğrultusunda, BEÜ Rektörlüğü’nün Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yüksek lisans programları açılması konusundaki teklifleri, 3 Nisan 2019 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulundu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı,  lisansüstü eğitime önem verdiklerini ve lisansüstü öğrenci sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Yeni yüksek lisans programlarının BEÜ’nün potansiyelini daha da güçlendireceğinin altını çizen Rektör Çufalı; önümüzdeki süreçte lisansüstü eğitime yönelik yatırımların devam edeceğini belirterek üç yeni lisansüstü programının BEÜ’ye  kazandırılmasında emeği geçen herkese ve Yükseköğretim Kurulu’na teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 1, Tezsiz,, 2, Tezli, Yüksek, Lisans, Programına, YÖK'ten, Onay,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Zonguldak
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 15.08.2020
Bugün
20° - 25°
Pazar
19° - 26°
Pazartesi
18° - 25°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Haber Yazılımı